parkikrajobrazowewarmiimazur.pl

Blog tematyczny z zakresu turystyki, sportu, zdrowia i lifestyle.

Turystyka

Ciekawe parki w Warszawie 

Ciekawe parki w Warszawie 

Jeżeli za oknem pogoda dopisuje jest słonecznie to, czy istnieje lepszy sposób na spędzenie wolnego czasu niż odetchnięcie na świeżym powietrzu? Warszawa to piękne miasto. Wiele osób uważa, że to tylko wielkie wysokie budynki i miejskie życie. Jednak to miasto kryje w sobie wiele zielonych obszarów idealnych, by odpocząć po ciężkim dniu w centrum miasta. Chcesz dowiedzieć się, jakie są ciekawe parki w Warszawie? Gdzie się udać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czego dowiesz się z tego artykułu:

  • gdzie znajdują się fajne parki w Warszawie
  • ciekawe parki w Warszawie – co można w nich zobaczyć?

Zobacz także: https://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/parki-w-wiedniu/

Ciekawe parki w Warszawie – gdzie wybrać się na wiosenny spacer?

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia. To idealny moment, by wybrać się na wiosenny spacer ze znajomymi lub przyjaciółmi. Warszawa oferuje szereg miejsc na świeżym powietrzu, w których możemy się zrelaksować. Poniżej postaramy się przedstawić zestaw najpiękniejszych i najciekawszych parków w Warszawie. Może te parki w okolicy znajdują blisko ciebie?

Łazienki Królewskie

Ciężko byłoby nie wspomnieć o tym pięknym miejscu znajdującym się w centrum Warszawy. Letnia rezydencja Króla Stanisława Augusta to jedno z najpopularniejszych miejsc tego miasta. Z pewnością, to ulubione miejsce wielu warszawiaków lubiących długie spacery wśród pięknych budynków i przyrody. W pałacu, który znajduje się na wyspie Król Stanisław August wydawał swoje słynne obiady czwartkowe. Dziś możemy podziwiać w tym miejscu wystawy obrazów z królewskich kolekcji. Warto wspomnieć również o czterech zapierających dech w piersiach ogrodach.

Ogród Saski

Uwielbiany przez wielu ludzi ogród Saski przez cały rok przyciąga mnóstwo turystów. Położony jest w Śródmieściu i zajmuje około 15 hektarów powierzchni. To tutaj znajduje się grób Nieznanego Żołnierza, ale także zegar słoneczny, czy pomnik Marii Konopnickiej. Rzeźby muz znajdujące się w ogrodzie to uosobienie pór roku, cnót, ale również sztuki i nauki.

Pole Mokotowskie

Park miejski znajdujący się na pograniczu Mokotowa, Ochoty i Śródmieścia. Znajdziemy tu place zabaw, alejki, trawniki, jest to idealne miejsce na odpoczynek po ciężkim dniu. Bardzo często odbywają się tu festyny, czy też pikniki. Oczywiście, należy pamiętać, że na terenie parku znajdują się również obiekty sportowe. Charakterystycznym punktem tego miejsca jest ogromna fontanna.

fajne parki w Warszawie

Park Praski

Jest to tak naprawdę jedyny park znajdujący się w dzielnicy Praga Północ. Niewątpliwie jest najstarszym publicznym parkiem w Warszawie. Na odbudowanej muszli koncertowej bardzo często odbywają się występy oraz koncerty muzyczne. Symbolem parku jest 13-metrowa rzeźba żyrafy, której autorem jest Władysław Daniel Frycz. Oprócz żyrafy w parku znajdują się również rzeźby trzech innych zwierząt. Tuż obok parku znajduje się warszawskie ZOO.

Reasumując, na terenie Warszawy znajduje się wiele pięknych i przyciągających parków. Bez wątpienia, każdy z nich ma swoją oryginalną historię. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to dobry pomysł na odetchnięcie i odpoczęcie po ciężkim dniu.

Udostępnij