parkikrajobrazowewarmiimazur.pl

Blog tematyczny z zakresu turystyki, sportu, zdrowia i lifestyle.

Turystyka

Parki w Wiedniu

Parki w Wiedniu

Wiedeń to piękne miasto, w którym jest się aż 2000 parków. Znajdują się w nich nie tylko niezwykłe zabytki, ale również jest tu bardzo dużo zieleni. Panorama miasta wzbogacona jest przez wiele parków oraz ogrodów. Parki w Wiedniu to idealne miejsce na odpoczynek, lub piknik. Przede wszystkim, znajduje się, tu mnóstwo ścieżek spacerowych i rowerowych. Oczywiście, wiedeńskie parki zaskakują przechodniów ogromną ilością kwiatów, drzew oraz kwitnących krzewów. Chcesz dowiedzieć się, jakie paki w Austrii warto odwiedzić? Jakie są najpiękniejsze parki w Wiedniu? Przeczytaj poniższy artykuł, by uzyskać odpowiedzi na te pytania.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są najpiękniejsze parki w Wiedniu i gdzie się znajdują
  • co można robić w wiedeńskich parkach oraz co można w nich zobaczyć

Zobacz także: https://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/ciekawe-parki-w-warszawie/

Parki w Wiedniu – jakie parki warto odwiedzić

Jeśli szukasz idealnych miejsc do popołudniowego odpoczynku, to właśnie Wiedeń będzie odpowiedni. Uznawane, za jedno z najbardziej zielonym miast w Europie, kryje w sobie wiele ciekawych miejsc oraz widoków wartych zobaczenia na własne oczy. Poniżej przedstawimy ci propozycję wiedeńskich parków, które warto odwiedzić.

Park Miejski (Stadtpark)

Park ten znajduje się w centrum Wiednia. W związku z tym jest miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. W parku możemy zobaczyć wiele pomników m.in. Johanna Staussa. Ciekawe jest to, że zieleń w parku zaprojektowana jest w taki sposób, by różnorodność gatunków kwitła przez cały rok. Tutaj turyści spokojnie mogą spacerować alejkami, podziwiać piękną naturę, czy też urządzać pikniki.

Pałac Schönbrunn

To jedna z najpopularniejszych atrakcji Wiednia. Dawno rezydencja dynastii Habsburgów oraz otaczające ją parki zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przede wszystkim, park otaczający rezydencję jest pełen egzotycznych roślin, oraz krzewów, które znajdują się w szklarni. Wzdłuż alejek wznoszą się liczne kompozycje rzeźbiarskie oraz marmurowe fontanny. 

parki w austrii

Park Augarten

Jest to najstarszy park w stolicy Austrii. Znajdują się w nim ważne instytucje oraz fascynujące ogrody barokowe. W centrum parku stoi barokowy pałac Augarten, w którym koncerty grali m.in. Mozart i Beethoven. Na jego terenie możemy spotkać muzeum porcelany, place zabaw, ale także dwa bunkry z czasów II wojny światowej.

Park Pałacowy Burggarten

Jednym z charakterystycznych elementów tego parku jest marmurowy posąg kompozytora Mozarta. Przed posągiem znajduje się wysadzany czerwonymi kwiatami klucz wiolinowy. Na terenie parku możemy spotkać wiele różnych rzeźb. Drzewa, krzewy, fontanny – wszystko urządzone w klasycznym stylu angielskim. Staw, na którym znajduje się fontanna z rzeźbą Herkulesa, który otwiera paszczę lwa bez wątpienia tworzy piorunujące wrażenie. 

Park Zygmunta Freuda

Obszar znajdujący się pomiędzy Uniwersytetem Wiedeńskim a gotyckim kościołem Votivkirche. Liczne ścieżki, trawniki bez wątpienia, tworzą wspaniałą atmosferę na popołudniowy odpoczynek. Charakterystycznym elementem parku, który znajduje się w jego centrum jest rzeźba. Symbolizuje ekspansje państw, które należą do Unii Europejskiej.

Reasumując, Wiedeń to malownicze miasto pełne pięknych zielonych terenów. Większość parków oprócz pięknego wyglądu oferuje również bogate historie o podłożu historycznym. 

Udostępnij