parkikrajobrazowewarmiimazur.pl

Blog tematyczny z zakresu turystyki, sportu, zdrowia i lifestyle.

Lifestyle

Podpowiadamy, jakie stylowe obrazy do salonu będą najlepsze

Podpowiadamy, jakie stylowe obrazy do salonu będą najlepsze

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu. To właśnie tutaj odpoczywamy, przyjmujemy gości. Salon pełni więc funkcje reprezentacyjne, warto więc zadbać o dekoracje. Stylowe obrazy do salonu są idealnym sposobem na stworzenie niepowtarzalnego klimatu. Okazuje się, że kupno ich może sprawiać problemy. Podpowiadamy, jak dobrać najlepsze obrazy do salonu.

Porady przed zakupem

Najdroższe wcale nie musi być najlepsze. To podstawowa zasada, o której trzeba pamiętać przed kupnem obrazów. Wszystko zależy od aranżacji wnętrza, stylu, kolorystyki, wielkości etc. Czasami mały i tańszy obrazek będzie najbardziej pasował do konkretnego salonu, zamiast drogie dzieło sztuki. Nie należy więc kierować się samą ceną.

Stylowe obrazy do salonu muszą mieć to „coś”. Powinny przykuwać uwagę, kojarzyć się z czymś przyjemnym, a nawet przywoływać pozytywne wspomnienia. Powinny pasować do właściciela salonu, jego zainteresowań, charakteru. Najlepsze stylowe obrazy do salonu to takie, które nie tylko ozdabiają pomieszczenie, ale często są tematem rozmów. Ze względu na swą wyjątkowość przyciągają wzrok gości. Obrazy w mocnych, intensywnych kolorach ożywią wnętrze, zaś w bladych barwach stonują je.

Podstawową zasadą przy wyborze tej dekoracji ściennej jest to, że powinna ona pasować pod względem stylu, koloru i rozmiaru do pomieszczenia. Istotna jest barwa tła, gdyż obraz z nią powinien kontrastować, a nie wtapiać się.

 

stylowe obrazy do salonu, pomieszczenie z biurkiem na którym leży macbook, a na ścianie wisi obraz z zielonymi liścmi wodnymi

Stylowe obrazy do salonu: na płótnie czy w ramie?

Rama to część obrazu, która oddziela go od ściany. Pełni funkcje dekoracyjne, nadaje elegancji. Wybierając ten rodzaj obrazów trzeba kierować się stylem oraz tym, aby wzór ramy pasował do pomieszczenia. Aktualnie najpopularniejsze są ramki w kolorze czarnym o gładkiej fakturze. Obrazy z ramą sprawdzą się w przypadku, w którym obraz nie pasuje do wnętrza. Wówczas, rama może nawiązywać do innych dekoracji w salonie. Alternatywą obrazów w ramach są obrazy na płótnie. Nadają świeżości, lekkości i sprawiają, że salon wygląda designersko.

Jak zaaranżować stylowe obrazy do salonu?

Nie tylko sam obraz jest ważny. Istotne jest także jego otoczenie. W jaki sposób zaaranżować otoczenie, żeby obraz prezentował się najlepiej? Trzeba podkreślić, że zbyt duża ilość dekoracji w jego sąsiedztwie przytłoczy go i zasłoni. Nie można go także wieszać za meblem lub częścią zasłony. Powinno się go ustawić w widocznym miejscu na wysokości wzroku. Zbyt wysoko lub zbyt nisko ulokowany sprawi, że będzie niezauważalny. Małe obrazki, które mają dużo szczegółów znikną na dużej ścianie. Na ścianie o dużych wymiarach sprawdzą się obrazy o dużych rozmiarach lub galeria obrazów. Natomiast na małej części wieszamy jasne i proste obrazy – pozbawione szczegółów. Na estetykę ma wpływ także kształt ściany, jeśli jest ona pionowa to obrazy wieszamy w pionie lub kilka mniejszych w poziomie. W przypadku szerokiej kwadratowej ściany decydujemy się na zakup obrazów także w kształcie kwadratu. Zgodnie z powyższym, kupno obrazów do salonu wcale nie jest takie łatwe.

FAQ

Jakie są najważniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem obrazów do salonu??

Aranżacja wnętrza, styl, kolorystyka, wielkość i osobiste preferencje powinny być brane pod uwagę.

Czy cena jest najważniejszym czynnikiem przy zakupie obrazów do salonu?

Nie, najdroższe nie zawsze oznaczają najlepsze. Cenę należy traktować tylko jako jeden z czynników przy wyborze obrazu.

Czy lepiej wybrać obrazy na płótnie czy z ramą?

To zależy od preferencji. Obrazy z ramą pełnią funkcje dekoracyjne, ale obrazy na płótnie dodają świeżości i sprawiają, że salon wygląda designersko.

Udostępnij