parkikrajobrazowewarmiimazur.pl

Blog tematyczny z zakresu turystyki, sportu, zdrowia i lifestyle.

Turystyka

Parki narodowe w USA

Parki narodowe w USA

Z pewnością, Ameryka posiada niesamowity arsenał przyrodniczy. Parki narodowe w USA są niesamowicie zróżnicowane od pięknych pól, łąk, aż po kaniony i wybrzeża. W Stanach Zjednoczonych, przede wszystkim to właśnie przyroda i natura jest ich prawdziwą dumą i czymś co przyciąga turystów z całego świata. Chcesz dowiedzieć się, jakie są najpiękniejsze parki narodowe w USA? Ile ich jest i gdzie się znajdują? Przeczytaj poniższy artykuł, a poznasz odpowiedzi na te pytania.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • gdzie znajdują się i ile jest parków w USA
  • jakie są najpiękniejsze parki narodowe w USA

Zobacz także: https://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/parki-narodowe-w-irlandii/

Parki narodowe w USA – położenie i ilość

Na dzień dzisiejszy w USA znajdują się aż 63 parki narodowe. Najmłodszy z nich został otwarty w 2020 roku. Parki narodowe USA rozmieszczone są po całym kraju. Jednak prawdopodobnie to zachodnia część kraju kryje w sobie najpiękniejsze miejsca. Bez wątpienia, każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób.

Najpiękniejsze parki narodowe w USA

Bardzo ciężko jest wskazać najpiękniejszy park narodowy w Stanach zjednoczonych. Każdy z nich jest zachwycający i wyjątkowy na swój sposób. Bez wątpienia parki narodowe w tym kraju przyciągają do siebie ogromne ilości ze wszystkich części świata. Z pewnością dostarczą nam wspaniałych niezapomnianych wrażeń. Poniżej przedstawimy ci ranking pięciu najpiękniejszych parków narodowych w USA.

Park Narodowy Wielkiego Kanionu

Bez wątpienia, jest to jeden z najczęściej odwiedzanych parków narodowych. W gorącym stanie Arizona czeka na nas, jedna z największych przyrodniczych atrakcji całych Stanów Zjednoczonych. Ściany kanionu, które kształtowały się przez miliony lat erozji zapierają dech w piersiach. Oczywiście, Wielki Kanion na każdym zwiedzającym robi piorunujące wrażenie. Można go oglądać z wielu dostępnych punktów widokowych.

najpiekniejsze parki narodowe w usa

Park Narodowy Yellowstone

To najstarszy park narodowy w historii Stanów zjednoczonych. Ten piękny park ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc dla zwiedzających. Jego charakterystycznym elementem jest występowanie gorących źródeł, gejzerów oraz wodospadów. Z pewnością, są to niesamowite widoki, których nie da się zapomnieć 

Park Narodowy Yosemite

Znajduje się w Kalifornii. Prawdopodobnie to od niego zaczęła się historią z ochroną przyrody w USA. To idealne miejsce dla wszystkich zwiedzających. Bez wątpienia, liczne szlaki, wodospady oraz trasy wspinaczkowe dostosowane są do osób w każdym wieku. 

Park Narodowy Redwood

Jest to wyjątkowy park narodowy w USA. Znajduje się on na północnym wybrzeżu słonecznej Kalifornii. To właśnie w tym miejscu znajdują się ogromne stare lasy deszczowe. Bez wątpienia, niesamowita cisza i spokojna atmosfera to coś, co zdecydowanie sprawia, że chcemy tu przebywać. 

Park Narodowy Arches

To park narodowy znajdujący się w stanie Utah w okolicy rzeki Kolorado. Charakteryzuje się ogromnymi łukami z czerwonego piaskowca. W zależności od promieni słonecznych przybiera on różny odcień. To idealne miejsce, by przejść się szlakami pięknych miejsc.

Reasumując, Stany Zjednoczone to kraj bardzo bogaty przyrodniczo. Znajduje się tu mnóstwo ciekawych wartych uwagi. Zapewniają niesamowite wrażenia i wspomnienia.

FAQ

Ile parków narodowych znajduje się na terenie USA?

Na dzień dzisiejszy w USA znajdują się aż 63 parki narodowe.

Jaki jest najstarszy park narodowy w Stanach Zjednoczonych?

Park Narodowy Yellowstone jest najstarszym parkiem narodowym w USA. Ten piękny park ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc dla zwiedzających. Jego charakterystycznym elementem jest występowanie gorących źródeł, gejzerów oraz wodospadów.

Kiedy został otwarty najmłodszy park narodowy w USA?

Najmłodszy park narodowy w Stanach Zjednoczonych został otwarty w 2020 roku.

Udostępnij