parkikrajobrazowewarmiimazur.pl

Blog tematyczny z zakresu turystyki, sportu, zdrowia i lifestyle.

Turystyka

Parki dinozaurów w Polsce

Parki dinozaurów w Polsce

Parki dinozaurów to wspaniałe miejsca na wspólne spędzenie czasu z rodziną. Nie tylko dzieci będą nimi zachwycone. Takie atrakcje cenią sobie również dorośli. Wycieczka świetnie spełni rolę zabawy i atrakcji. Warto pamiętać, że parki z dinozaurami w Polsce będę spełniać idealną rolę edukacyjną dla naszych dzieci. Oglądanie prehistorycznych zwierząt sprawi im wiele frajdy. W takim parku znajdziesz wiele atrakcji od ścieżek edukacyjnych po place zabaw, czy też mini muzea. Chcesz dowiedzieć się, jakie są parki dinozaurów w Polsce? Do którego, najlepiej się wybrać? Przeczytaj poniższy artykuł, by znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Czego dowiesz się z tego artykułu:

  • jakie są parki dinozaurów w Polsce 
  • gdzie występują parki z dinozaurami
  • co możesz tam spotkać

Zobacz także: https://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/wodne-parki-w-polsce-gdzie/

Parki dinozaurów w Polsce – prehistoryczne atrakcje dla dzieci

Obecnie na terenie Polski znajduje się 21 parków z dinozaurami. Oczywiście, nadal te miejsca się rozwijają i powstają nowe. Na pewno każdy miłośnik dinozaurów znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o parki dinozaurów w Polsce, to różnorodność jest ogromna. Od małych spokojnych obszarów po te, na których terenie znajduje się wesołe miasteczko i wiele innych atrakcji. Poniżej, przedstawimy ci zestawienie parków najbardziej godnych uwagi. 

Jura Park – Bałtów

 Położony w województwie świętokrzyskim to jeden z najchętniej odwiedzanych juraparków w Polsce. Znajduję się w nim ponad 100 modeli dinozaurów! Jest to park usytuowany na miejscu prawdziwych wykopalisk. To tematyczny, edukacyjny park idealny na spędzenie letniego popołudnia. Bez wątpienia, największą atrakcją są rekonstrukcje dinozaurów oraz innych wymarłych okazów. Warto wiedzieć, że wszystkie z nich są w naturalnych rozmiarach. Na terenie parku znajduje się również Muzeum Jurajskie oraz plac zabaw dla najmłodszych. Specjalna ścieżka pozwoli nam poznać historię świata od prehistorii, aż do dziś. 

Jura Park – Krasiejów

Jest to największy park jurajski na terenie całej Europy. Wycieczka po parku zaczyna się od sekcji dydaktycznej. Poznajemy wtedy historię świata oraz dinozaurów, dowiadujemy się jak wtedy wyglądało życie na ziemi. Po drodze spotkamy wiele modeli dinozaurów oraz innych prehistorycznych stworzeń. Bez wątpienia jedną z największych atrakcji Juraparku jest tunel czasu, czyli pokaz kształtowania się ziemi. Na terenie parku znajduje się również miejsce na grilla, mały lunapark, a także kino 5D.

Park Dinozaurów Dinozatorland – Zator

Park znajduje się w otoczeniu starego lasu. Na trasie znajduje się wystawa ruchomych modeli dinozaurów, ale również figury ludzi, którzy przed latami zamieszkiwali naszą planetę. To największy park jurajski z Europie z tego typu atrakcjami. Poza tym na trasie czekają nawet modele wielkich owadów oraz mitycznych stworzeń. Oprócz tego na terenie parku znajduje się lunapark, park bajek i mitologii, a nawet park Świętego Mikołaja.

Zaurolandia Park Dinozaurów  – Rogowo

Parki dinozaurów w Rogowie są chętnie odwiedzane nie tylko przez tych najmłodszych. Muzeum Paleontologiczne i ścieżka dydaktyczna to główny punkt tego miejsca. W muzeum znajdują się skamieniałości i eksponaty, które pozwolą nam wyobrazić sobie jak zmieniła się przyroda i jej otoczenie. Na terenie parku spotkamy również plac zabaw z huśtawkami, karuzelami, a także park linowy. 

parki z dinozaurami w polsce

Reasumując, jest to tylko kilka parków z dinozaurami w Polsce. Tak naprawdę, znajdują się one w każdym zakamarku naszego kraju. To świetne miejsce na spędzenie rodzinnego popołudnia. Łączy przyjemnie z pożytecznym. Dzięki parkom jurajskim dzieci uczą się historii świata jednocześnie dobrze się przy tym, bawiąc.

Udostępnij