parkikrajobrazowewarmiimazur.pl

Blog tematyczny z zakresu turystyki, sportu, zdrowia i lifestyle.

Turystyka

Najfajniejsze parki rozrywki w Polsce

Najfajniejsze parki rozrywki w Polsce

Bez wątpienia parki rozrywki z naszym kraju cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego, kto nie lubi frajdy i dobrej zabawy. Ich sekret tkwi w ogromnej ilości atrakcji dla osób w każdym wieku. To świetny sposób na wspólne spędzanie czasu w ciepłe dni. Chcesz dowiedzieć się jakie są najfajniejsze parki rozrywki w Polsce? A może teraz pora na odrobinę rozrywki w Europie? W związku z tym, przeczytaj, krótki przewodnik po parkach rozrywki w Polsce i Europie!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są najfajniejsze i największe parki rozrywki w Polsce
  • gdzie, w Europie znajdują się najlepsze parki rozrywki

Zobacz także:https://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/wodne-parki-w-polsce-gdzie/

Najfajniejsze parki rozrywki w Polsce – propozycje

Ogromną zaletą parków rozrywki jest to, że możemy znaleźć je w całej Polsce. Zapewniają mnóstwo atrakcji dla dzieci, ale również i dorosłych. Parki często są podzielone motywami tematycznymi. Najczęściej występują motywy bajek, dinozaurów, tak, by zachęcić dzieci i odwiedzających. Znane i lubiane postacie przez najmłodszych najczęściej są reklamą parku. Co więc możemy znaleźć w parkach rozrywki. Mnóstwo atrakcji, diabelskie młyny, karuzele a nawet tunele strachu. Oczywiście, największe parki rozrywki w Polsce mają nawet rollercoastery. Będzie to idealny wybór dla osób lubiących adrenalinę. Warto pamiętać, że w każdym parku czeka nas ogromna i oryginalna dawka wrażeń. Poniżej postaramy się przedstawić propozycje najfajniejszych parków rozrywki w Polsce.

Energylandia park rozrywki w Zatorze

To największy parki rozrywki w Polsce zajmujący powierzchnię 40 ha. Położona około 60 km od Krakowa atrakcja, podzielona jest na cztery strefy tematyczne. Liczne karuzele, rollercoastery, restauracje i bary – to właśnie znajdziesz w Zatorze.

JuraPark – Bałtów 

Kompleks otwarty w 2004 roku. Główną atrakcją jest około 100 rekonstrukcji dinozaurów. Z pewnością, cieszy się on z ogromną popularnością wśród polskich turystów.

MajaLand – Kownaty 

Park rozrywki, stworzony z myślą przede wszystkim o tych najmłodszych. Otworzono go w 2018 roku. W tym obiekcie znajduję się wiele atrakcji, od zjeżdżalni, aż po karuzele. Park podzielony jest na cztery strefy tematyczne, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Park Miniatur – Inwałd

Minieuroland – parki miniatur przyciągają wielu zwiedzających z całego świata. To miejsce, w którym podróż dookoła świata jest możliwa w ciągu paru godzin. Alejki prowadzą nas przez kolejne kraje i ich zabytki.

największe parki rozrywki w Polsce

Parki rozrywki w Europie – gdzie się wybrać?

W Europie znajduje się wiele parków rozrywki zapewniających świetną zabawę i dawkę adrenaliny. Przejażdżki, atrakcje, fascynujące pokazy dla tych najmłodszych ale również dorosłych. Parki rozrywki to idealny pomysł na spędzenie wspólnie wakacyjnego czasu. Oto, propozycje najlepszych parków rozrywki w Europie.

Disneyland – Francja 

Z pewnością Disneyland jest znany większości osób. To najpopularniejszy park rozrywki na świecie. Chyba każdy jako dziecko marzył o wycieczce do tego magicznego i bajkowego świata. O wizycie u księżniczek Disneya, czy Myszki Miki myślą nie tylko dzieci, ale również dorośli.

parki rozrywki w Europie

Europa Park -Niemcy

Podobno, najlepszy park rozrywki w Europie znajduje się tuż za naszą zachodnią granicą. Obiekt zajmujący ponad 100 hektarów to wciąż rozwijający się park cieszący się ogromną popularnością. Na terenie parku znajduje się wiele krain, które są związane z poszczególnymi krajami Europy. Wśród najpopularniejszych atrakcji znajduje prawdopodobnie aż 13 rollercoasterów o różnym stopniu wysokości.

PortAventura – Hiszpania

W tym parku znajduje się kilka tematycznych krain. Warto wiedzieć, że w skład całego kompleksu wchodzą również atrakcje wodne oraz miejsce idealne dla miłośników aut Ferrari. Na terenie parku znajdują się pokazy baniek mydlanych, czy występy z ptakami. Oprócz rollercoasterów park oferuje również zjeżdżalnie i karuzele dla najmłodszych.

Reasumując, w Polsce jak, i w Europie znajduje się wiele parków rozrywki. Możemy tam spędzać czas ze znajomymi lub na wyjeździe rodzinnym. Miejsca te oferują szereg ciekawych atrakcji, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij