parkikrajobrazowewarmiimazur.pl

Blog tematyczny z zakresu turystyki, sportu, zdrowia i lifestyle.

Turystyka

Biwak na Mazurach – jak się do niego przygotować?

Biwak na Mazurach – jak się do niego przygotować?

Wybierasz się na biwak do Krainy Tysiąca Jezior? To doskonały sposób na relaks i odpoczynek w otoczeniu niesamowitej przyrody. Mazury mogą pochwalić się jedną z największych ilości unikatowych okazów flory i fauny w Polsce. Aby jednak wyjazd był udany, warto odpowiednio się do niego przygotować. Aby zadbać o komfort podczas noclegu na łonie natury, przydadzą się m.in. śpiwory czy materace. To jednak nie wszystko. Sprawdź praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, które warto zabrać ze sobą na kemping. 

Jaki śpiwór pod namiot? 

Wybierając się na Mazury w okresie letnim, warto zadbać o odpowiedni ekwipunek. Śpiwory, maty, materace to podstawowe wyposażenie każdego, kto planuje biwak pod namiotem. Zacznijmy jednak od tego jak wybrać odpowiedni śpiwór. W okresie od czerwca do sierpnia, kiedy temperatury panujące na zewnątrz są wysokie, warto wybrać lekki, przewiewny śpiwór letni. Wybierając się w region Wielkich Jezior Mazurskich, gdzie latem temperatura nocą rzadko spada poniżej 10 stopni Celsjusza, taki model śpiwora zapewni nam optymalne warunki podczas snu. 

Wypoczynek nad Mazurskimi jeziorami – co zabrać ze sobą? 

Jeżeli planujemy dużo podróżować, istotnym elementem wpływającym na wygodę podczas przemieszczania się, będzie waga ekwipunku, jaki ze sobą zabierzemy. Powinniśmy więc zadbać o to, aby wybierać jak najlżejsze śpiwory, materace i maty. Jeśli będziemy poruszać się pieszo lub rowerem, waga odgrywać będzie znaczącą rolę. Dlatego, aby nie obciążać naszego plecaka lub rowerowego bagażnika, warto wybierać modele lekkie i poręczne. Dobrym pomysłem może być również wybór hamaka turystycznego. Dostępne są również modele wyposażone w moskitierę, dzięki czemu unikniemy ukąszeń komarów oraz będziemy w stanie ochronić się przed pozostałymi insektami. 

Wypoczynek pod namiotem. Co może się przydać na campingu? 

Camping pod namiotem, jeśli tylko odpowiednio się do niego przygotujemy, stanowi doskonałą formę wypoczynku w bliskim kontakcie z naturą.  Podczas biwakowania w malowniczym otoczeniu Mazurskich krajobrazów warto pomyśleć o tym, aby zabrać takie akcesoria kempingowe jak:

  • lodówki turystyczne,

  • kuchenki turystyczne,

  • naczynia turystyczne,

  • termosy i bidony turystyczne.

Powyższe przedmioty pozwolą nam stworzyć polową kuchnię, na której sprawnie i wygodnie przygotujemy posiłki. To jednak nie wszystko, co warto mieć na wyposażeniu. Wakacje to także wspomnienia. Dzisiaj do ich utrwalenia używa się różnego sprzętu. Od smartfonów przez kamery, a na dronach kończąc. Podczas wypoczynku pod namiotem możemy mieć problem, aby naładować akumulatory w naszym sprzęcie. Dlatego dobrym pomysłem będzie spakowanie dodatkowego powerbanku czy stacji zasilania. Sklepy turystyczne mają w swojej ofercie również praktyczne panele słoneczne kempingowe służące m.in. do ładowania urządzeń USB. 

Jak zadbać o higienę podczas biwaku? 

Podczas biwakowania pod namiotem ważne jest także utrzymanie higieny. Niektóre pola namiotowe i miejsca kempingowe oferują pomieszczenia sanitarne, gdzie możemy wziąć prysznic. Nie jest to jednak regułą. Dlatego chcąc zapewnić sobie komfortowe warunki w każdych okolicznościach, warto skorzystać z rozwiązania w postaci składanego prysznica turystycznego. Przyda się także szybkoschnący ręcznik. 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij