parkikrajobrazowewarmiimazur.pl

Blog tematyczny z zakresu turystyki, sportu, zdrowia i lifestyle.

Turystyka

Wyspy Kanaryjskie wulkany – co warto wiedzieć?

Wyspy Kanaryjskie wulkany – co warto wiedzieć?

Wyspy Kanaryjskie to ekscytująca kraina. Turyści bardzo cenią sobie wspaniałe plaże, słynny karnawał, a także przyjemne temperatury przez cały rok. Warto wiedzieć, że wulkaniczny charakter wysp zachęca do odkrywania samego siebie w czasie podróży do początków Ziemi. Mowa tutaj o erupcjach, które ukształtowały Teneryfę. Zobacz, wyspy kanaryjskie – wulkany.

Najpiękniejsze punkty widokowe na Teneryfie

Zdobycie szczytu Teide, trzeciego co do wielkości wulkanu na naszej planecie jest wymagającym wyzwaniem. Wulkan ten ma wysokość 3718 metrów. Istnieje pięć rzadziej uczęszczanych tras, które można pokonać na piechotę, samochodem, a także na rowerze. Warto zaznaczyć, że propozycję nawiązania kontaktu z wulkaniczną duszą Teneryfy uzupełni zwiedzanie winnic, tradycyjnych wyspiarskich młynów. Oferowany jest też rejs łodzią. Ten obszar zlokalizowany między Garachico a Puerto de Santiago jest znany jako „wyspa na wyspie”. Co ciekawe, w wyniku wybuchów wulkanów powstały tu imponujące klify. Zdecydowanie warto odwiedzić punkt widokowy:
– Emigrante (Garachico)
– La Ballena (Los Silos)
– Los Pedregales
– Archipenque (Los Gigantes)

wyspy kanaryjskie wulkany

Piękne miejsca na Teneryfie

Trzeba też zauważyć, że teren wielkich osuwisk położony jest między Puerto de la Cruz a Puertito de Güímar. Jego granice wyznaczają doliny La Orotava i Güímar, które zachwycają krajobrazem. Blisko wulkanów znajduje się wiele pięknych winnic. Można skosztować typowe wino z Wysp Kanaryjskich o zaskakującym, siarkowym posmaku. Na Wyspach Kanaryjskich było wiele erupcji wulkanów. Turyści do lat uwielbiają zwiedzać takie grzbiety górskie jak Pedro Gil oraz Abeque. Warto też zwiedzić popularne punkty widokowe. Mowa tutaj o:
– Mirador de los Volcanes
– Ucanca (Park Narodowy Teide)
– wulkanBoca Cangrejo (Corona Forestal
– Montaña Tagoro

Wyspy kanaryjskie wulkany

Okazuje się, że oprócz wjechania na Teide kolejką linową możliwe jest również odwiedzenie tradycyjnego młyna gofio. Bardzo popularny jest teren grzbietu Abeque. Mowa tutaj o najbardziej aktywnym obszarze wulkanicznym na Wyspach Kanaryjskich. Erupcja wulkanu Chinyero miała miejsce zaledwie sto lat temu. Znajduje się tu także Jaskinia Wiatru, a ponadto najdłuższy tunel wulkaniczny na Starym Kontynencie. W okolicy warto też zwiedzić spółdzielnie rolnicze, a także punkty widokowe tj.:
– Narices del Teide (Park Narodowy Teide)
– Pino Gordo (Corona Forestal)
– Chirche (Santiago del Teide)

Trzeba też wiedzieć o tym, że na południu Teneryfy rozciągają się prawdziwe pola wulkanów. Miejsca, które warto zwiedzić to zdecydowanie jaskinia Hermano Pedro, a ponadto punkty widokowe La Centinela (San Miguel de Abona) i Montaña Chiñama (Granadilla de Abona), które od wielu lat są cenione przez turystów. Mowa tutaj również o optymalnym obszarze do skorzystania z uzupełniających atrakcji, tj. windsurfing, nurkowanie, a ponadto rejs łodzią. Celem jest podziwianie imponującej panoramy terenu z perspektywy oceanu. Na Teneryfie znajduje się bardzo dużo pięknych miejsc. Warte zwiedzenia są między innymi piękne wulkany.

FAQ

Jakie punkty widokowe warto odwiedzić na Teneryfie?

Na Teneryfie zdecydowanie warto odwiedzić: Emigrante (Garachico), La Ballena (Los Silos), Los Pedregales, Archipenque (Los Gigantes).

Czy na Teneryfie znajdują się pola wulkanów?

Trzeba też wiedzieć o tym, że na południu Teneryfy rozciągają się prawdziwe pola wulkanów. Miejsca, które warto zwiedzić to zdecydowanie jaskinia Hermano Pedro, a ponadto punkty widokowe La Centinela (San Miguel de Abona) i Montaña Chiñama (Granadilla de Abona), które od wielu lat są cenione przez turystów. Mowa tutaj również o optymalnym obszarze do skorzystania z uzupełniających atrakcji

Szczyt Teide – co warto zobaczyć?

Zdobycie szczytu Teide, trzeciego co do wielkości wulkanu na naszej planecie jest wymagającym wyzwaniem. Wulkan ten ma wysokość 3718 metrów. Istnieje pięć rzadziej uczęszczanych tras, które można pokonać na piechotę, samochodem, a także na rowerze.

Udostępnij