parkikrajobrazowewarmiimazur.pl

Blog tematyczny z zakresu turystyki, sportu, zdrowia i lifestyle.

Lifestyle

O czym pamiętać podczas dekorowania choinki?

O czym pamiętać podczas dekorowania choinki?

Przystrojone drzewko to jeden z symboli Świąt Bożego Narodzenia. To także kluczowy punkt dla maluchów oczekujących z niecierpliwością wizyty Świętego Mikołaja. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie choinka najbardziej kojarzy się większości z nas ze świętami, a odpowiednio udekorowana wprowadza wyjątkowy magiczny klimat. Jak zatem ubrać choinkę, by dobrze się prezentowała?

 

Odpowiednio przygotuj drzewko

Co roku zadajemy sobie to samo pytanie – sztuczna czy żywa choinka? Z pewnością i jedno, i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Jeżeli zdecydujemy się na żywe, cięte drzewko, będziemy mogli cieszyć się pięknym, leśnym zapachem, ale musimy nastawić się na uprzątanie zrzuconych igieł. W tym przypadku ważne będzie również dobranie odpowiedniego stojaka. Musi być stabilny i umożliwiać nawadnianie choinki. Ważne jest również przygotowanie drzewka – trzeba je dobrze oczyścić i stopniowo adaptować do wysokiej temperatury. Gdybyśmy od razu wnieśli drzewko z mroźnego podwórka do rozgrzanego pomieszczenia, mogłoby nie przetrwać świąt. Gdy jednak nasz wybór padnie na sztuczną jodłę lub świerk, wystarczy przetrzeć gałązki wilgotną ściereczką, by pozbyć się kurzu. W obu przypadkach istotne jest odpowiednie rozłożenie gałęzi drzewka, by prezentowało się idealnie w naszym salonie. Podczas wyboru miejsca ustawienia choinki pamiętaj, aby nie narażać jej na zmiany temperatur i by zwyczajnie nie zawadzała podczas codziennych czynności czy przechodzenia z jednego pomieszczenia do drugiego. Dzieci poradziłyby jeszcze pewnie, by zostawić pod drzewkiem odpowiednią ilość miejsca na prezenty.

Zacznij od lampek

Migoczące światełka to jeden z najważniejszych elementów całej dekoracji świątecznego drzewka. Dobrym pomysłem będzie rozwinięcie sznura z lampkami, podłączenie ich do prądu i sprawdzenie, czy na pewno każde światełko działa. Nie ma chyba nic gorszego w strojeniu choinki, niż moment, kiedy wszystko jest już gotowe, a okazuje się, że lampki choinkowe się nie świecą… Aby temu zapobiec, warto jest je uprzednio dokładnie sprawdzić. Gdy wszystko okaże się w porządku, czas na zawieszenie lampek. Sposobów, aby to wykonać, jest kilka. Możesz na przykład wieszać je poziomo od czubka aż po najniższe gałęzie lub też pionowo, tworząc tym samym świetlne fale. Wszystko zależy od preferencji i ogólnego zamysłu. Pamiętaj, aby umieszczać sznur ze światełkami jak najbliżej pnia. Dzięki temu będziesz w stanie zakryć kabel innymi, wieszanymi później ozdobami.

Bombki i dekoracje

Bez nich również trudno nam sobie wyobrazić bożonarodzeniową choinkę. Przed kupnem warto jednak zastanowić się nad kolorystyką, którą chcielibyśmy, aby przeważała w aranżacji naszego wnętrza. Dobrze sprawdzą się połączenia bieli i srebra, czerwieni i złota, a także kompozycje utrzymane w jednej tonacji barw, na przykład fioletu. Przy rozmieszczaniu bombek na gałązkach ważna jest jedna zasada – duże kule i ozdoby wieszaj na niższych partiach, mniejsze natomiast bliżej czubka drzewka. Pozwoli to nadać optycznej lekkości drzewku, dzięki czemu będzie prezentowało się jeszcze lepiej. Nie zapomnij przystroić czubka! To najważniejsze miejsce na choince. Możesz zaczepić na nim tradycyjną gwiazdę lub okazały, efektowny szpic.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij