parkikrajobrazowewarmiimazur.pl

Blog tematyczny z zakresu turystyki, sportu, zdrowia i lifestyle.

Sport

Jak wybrać korki do piłki nożnej?

Jak wybrać korki do piłki nożnej?

Piłka nożna to zdecydowanie najpopularniejszy sport w Polsce. Czym powinny charakteryzować się dobre korki do piłki nożnej i na co należy zwracać uwagę podczas ich kupowania? Zobacz, jak wybrać korki do piłki nożnej oraz jakie są najlepsze korki do gry w piłkę.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak dobrać rozmiar butów do grania w piłkę
  • Z jakiego powinny być materiału korki do piłki nożnej
  • Jaka powinna być waga obuwia do gry w piłkę

Wybieramy rozmiar butów do piłki nożnej

Od czego najlepiej zacząć, jeśli kupuje się korki do grania w piłkę nożną? Zdecydowanie najważniejszą sprawą na sam początek jest to, aby poprawnie określić ich rozmiar. Dopiero wtedy będzie można przejść dalej w analizie konkretnych cech takich butów.
Rozmiar korków jest bardzo ważny, ponieważ za małe, jak i za duże buty rodzić będą ogromne trudności podczas gry. Buty za małe będą oczywiście niewygodne, przez co piłkarz będzie mógł nabawić się nawet kontuzji. Buty za duże będą zbyt luźne, co spowoduje trudność w grze.

Jaka będzie pozycja na boisku?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, lecz korki do grania w piłkę nożną powinny być wybierane pod kątem tego, na jakiej pozycji dany piłkarz będzie grał. Jak się bowiem okazuje, zupełnie innego rodzaju obuwie potrzebne jest bramkarzowi, inne napastnikowi czy też obrońcy.
Czym powinny charakteryzować się korki do gry w piłkę na poszczególnych pozycjach? Bramkarz potrzebuje korków, które zapewnią mu możliwość szybkiego przemieszczania się na boki. Pomocnik musi mieć obuwie, które da mu możliwość szybkiego przebiegnięcia dużej odległości. Z kolei napastnik wymaga korków, które będą miały wyraźnie określone strefy strzałów, dzięki czemu będą one precyzyjniejsze.

korki do piłki nożnej

Materiał wykonania – korki do piłki nożnej

Podobnie jak w przypadku klasycznych codziennych butów, tak i również przy zakupie korków zwracać trzeba uwagę na to, z jakiego materiału będą one zrobione. W tym wypadku nie ma to jednak przełożenia np. na jakość czy też wygląd, ponieważ są to sprawy oczywiste lub drugorzędne.
Co jest zatem decydujące w tym wypadku? Jak się okazuje, kluczową sprawą jest to, czego od butów dany piłkarz oczekuje. Korki skórzane do piłki nożnej będą rewelacyjnie przylegały do stopy, co poprawiać będzie ich precyzję. Z drugiej strony buty z materiałów syntetycznych będą świetnie pracowały na stopie, dzięki czemu będzie można zapomnieć o ich obecności. Mimo wszystko wielu piłkarzy decyduje się jednak na korki skórzane, które powszechnie przez profesjonalistów uważane są za te, które pozwalają lepiej wyczuć piłkę.

Waga korków

Bardzo ważną cechą butów do gry w piłkę nożną jest ich ciężar. Jak się jednak okazuje, nie jest on zależny od marki czy też tego, jakiej jakości jest dane obuwie, lecz od gustu piłkarza. Większa waga nie jest w tym wypadku wynikiem np. błędów konstrukcyjnych, lecz umyślnego dociążenia obuwia. Wielu piłkarzy woli mieć nieco cięższe obuwie, ponieważ poprawia im to odczucia w zakresie prowadzenia piłki i wykonywania strzałów. Warto więc wziąć ten aspekt pod uwagę i sprawdzić kilka modeli, które lepiej będzie się czuło. Często kupuje się dwa rodzaje butów, czyli np. cięższe na trening, a lżejsze na mecz.

FAQ

Czym powinny charakteryzować się korki do gry w piłkę na poszczególnych pozycjach?

Bramkarz potrzebuje korków, które zapewnią mu możliwość szybkiego przemieszczania się na boki. Pomocnik musi mieć obuwie, które da mu możliwość szybkiego przebiegnięcia dużej odległości. Z kolei napastnik wymaga korków, które będą miały wyraźnie określone strefy strzałów, dzięki czemu będą one precyzyjniejsze.

Czy waga korków do gry w piłkę jest ważna?

Większa waga nie jest w tym wypadku wynikiem np. błędów konstrukcyjnych, lecz umyślnego dociążenia obuwia. Wielu piłkarzy woli mieć nieco cięższe obuwie, ponieważ poprawia im to odczucia w zakresie prowadzenia piłki i wykonywania strzałów. Warto więc wziąć ten aspekt pod uwagę i sprawdzić kilka modeli, które lepiej będzie się czuło.

Z jakiego materiału korki wybrać?

Korki skórzane do piłki nożnej będą rewelacyjnie przylegały do stopy, co poprawiać będzie ich precyzję. Z drugiej strony buty z materiałów syntetycznych będą świetnie pracowały na stopie, dzięki czemu będzie można zapomnieć o ich obecności. Mimo wszystko wielu piłkarzy decyduje się jednak na korki skórzane, które powszechnie przez profesjonalistów uważane są za te, które pozwalają lepiej wyczuć piłkę.

Zobacz także: https://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/sport-dla-faceta-co-cwiczyc/

Udostępnij