parkikrajobrazowewarmiimazur.pl

Blog tematyczny z zakresu turystyki, sportu, zdrowia i lifestyle.

Turystyka

Jak tanio podróżować – czyli podróże na każdą rękę.

Jak tanio podróżować – czyli podróże na każdą rękę.

Wydawałoby się, że słowa „podróże” i „tanio” wykluczają się w zupełności. Czy jednak tak jest? Czy da się zwiedzać świat jednocześnie nie nadwyrężając swego budżetu i nie zmuszając się do jedzenia tych samych odgrzewanych dań przez miesiąc? Oczywiście że tak!

Poznaj 8 wskazówek jak tanio podróżować!

W tym artykule:

  1. Bądź spontaniczny!
  2. Szukaj na porównywarkach, rezerwuj u przewoźników!
  3. Używaj karty incognito!
  4. Zastanów się nad podróżowaniem poza sezonem!
  5. Podróżuj z niewielkim bagażem!
  6. Zrezygnuj z hoteli!
  7. Szukaj darmowych atrakcji turystycznych!
  8. Wybieraj tanie kraje i miasta!

Bądź spontaniczny!

Nic tak nie sprzyja budżetowemu podróżowaniu jak spontaniczność! Bardzo często bilety na stronach pojawiają się w okazyjnych cenach zaraz przed datą wylotu. Nie planuj, więc podróży rok wcześniej, zdaj się na los i daj się prowadzić!

Szukaj na porównywarkach, rezerwuj u przewoźników, a zobaczysz, że można podróżować tanio!

Dzięki porównywarkom możesz znaleźć najbardziej korzystną dla siebie ofertę, ale pamiętaj, że zawsze następny krok, czyli zakup biletu najbardziej się opłaca na stronie przewoźnika, ponieważ unikasz wtedy jakichkolwiek dodatkowych prowizji! 

Używaj karty incognito!

Przewoźnicy bardzo lubią podwyższać ceny lotów wraz z rosnącym zainteresowaniem! Jeżeli szukasz tanich lotów- pamiętaj, ZAWSZE włączaj tryb incognito. Tym sposobem nie ma po tobie śladu, a ceny pozostają rozsądne!

Zastanów się nad podróżowaniem poza sezonem!

Dlaczego warto? Tańsze loty czy podróże pociągiem to jedno, ale pomyśl o pustych plażach czy braku tłumów przedzierających się przez najbardziej popularne ulice! Poza sezonem możesz doświadczyć autentycznych doświadczeń! Mieszkańcy są bardziej otwarci i chętni do rozmowy dzięki czemu poznasz prawdziwą duszę odwiedzanego miejsca!

Podróżuj z niewielkim bagażem!

Chcąc tanio podróżować, warto ograniczyć bagaż do najpotrzebniejszych rzeczy. Pamiętaj, że bagaż podręczny jest zazwyczaj w cenie biletu, a ty wcale nie potrzebujesz trzech par spodni, których w rezultacie ani razu nie ubierzesz!

Zrezygnuj z hoteli!

Rozważ pobyt w hostelach bądź wynajem mieszkania przez takie platformy jak Airbnb. Możesz również zerknąć na to czym jest Couchsurfing i nie płacić za nocleg ani złotówki! Każda z tym opcji pozwoli ci ominąć koszty hotelowe, a zaoszczędzone pieniądze będziesz mógł przeznaczyć na atrakcje bądź lokalne jedzenie! 

Szukaj darmowych atrakcji turystycznych!

Rozejrzyj się za mniej popularnymi, a darmowymi miejscami, które niejednokrotnie przez swą mniejszą komercyjność są o wiele ciekawsze! 

Tanie podróżowanie? Wybieraj tanie kraje i miasta!

Zwróć szczególną uwagę na to gdzie chcesz lecieć. W niektórych państwach przewalutowanie będzie dla ciebie korzystniejsze niż w innych. Cenna wskazówka- bardzo często tanie loty są do drogich miast. Zawsze wykonuj dobry research biorąc obydwie kwestie pod uwagę!

Budżetowe podróżowanie wymaga pewnych wyrzeczeń i elastyczności. Czy jednak nie jest to niewielki koszt w porównaniu do przygód jakie mogą cię spotkać w twoich podróżach? 

Szerokich dróg i powodzenia!

Udostępnij