parkikrajobrazowewarmiimazur.pl

Blog tematyczny z zakresu turystyki, sportu, zdrowia i lifestyle.

Lifestyle

Jak działa i jak stosować serum z niacynamidem?

Jak działa i jak stosować serum z niacynamidem?

Niacynamid jest składnikiem niezwykle popularnym w kosmetyce. Wykazuje szerokie spektrum działania, dlatego wzbudza zainteresowanie wielu odbiorców. Przed wyborem serum z niacynamidem powinniśmy dowiedzieć się, jak działa ten kosmetyk i jakie daje efekty. Co warto wiedzieć w tym temacie? Dlaczego serum z niacynamidem jest dobrym wyborem dla wielu kobiet?

Serum z niacynamidem

Zanim zastosujemy serum z niacynamidem w codziennej pielęgnacji, trzeba poznać jego właściwości. Jak działa serum z niacynamidem? Jest to antyoksydacyjny produkt, który działa przeciwstarzeniowo, spłyca zmarszczki i pobudza skórę do produkcji kolagenu oraz elastyny. Dzięki temu stanowi kosmetyk idealny dla cery dojrzałej!

Niacynamid jest inaczej nazywany witaminą PP, kwasem nikotynowym lub niacyną. To pochodna witaminy B3, odznaczająca się wyjątkowym działaniem. Nie tylko bierze udział w budowie ceramidów, lecz także stanowi ochronę dla skóry człowieka. Plusem jest też to, że jest wysoce tolerowany przez organizm i bezpieczny, dlatego mogą go stosować także kobiety w ciąży. 

Witamina PP zmniejsza rozszerzone pory, działa antybakteryjnie, wyrównuje koloryt cery, redukuje zaskórniki, wygładza skórę i przyspiesza gojenie się zmian trądzikowych. Serum z niacynamidem jest dobrym rozwiązaniem dla cery problematycznej, suchej i skłonnej do podrażnień. Ogromnie ważne jest to, że kosmetyk dba o utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry!

Stosowanie serum z niacynamidem

Jak należy stosować serum z niacynamidem? Okazuje się, że niacyna jest często stosowana w kosmetykach do twarzy – składnik ten odżywia i nawilża naszą cerę, dlatego sprawdza się w codziennej pielęgnacji. Podczas stosowania musimy wiedzieć, że niacynamid wykazuje różne stężenia. Wprowadzajmy produkt stopniowo, rozpoczynając od serum z niskim stężeniem (do 5%), najlepiej trzy razy w tygodniu. Możemy postawić zarówno na wieczorne, jak i poranne stosowanie, w zależności od własnych potrzeb. 

Z czasem możliwe jest zwiększanie stężenia serum, jednakże dla wrażliwej i suchej skóry odpowiednie jest maksymalne stężenie na poziomie 5%. Z kolei dla cery tłustej i z trądzikiem dobrym rozwiązaniem jest stężenie nawet 15%. Jeżeli po zwiększeniu tej wartości odczuwamy pieczenie i swędzenie, jest to znak, że stężenie jest za wysokie! Konieczne jest obserwowanie skóry – jeśli dobrze reaguje na serum z niacynamidem, mile widziane jest stosowanie na co dzień. W sytuacji, gdy stosujemy już serum, nie należy wprowadzać kremu lub innego produktu z witaminą PP. Poza tym eksperci zalecają, aby nie stosować jednocześnie niacyny i kwasów kosmetycznych oraz witaminy C. 

Witamina PP

Warto podkreślić, że rynek oferuje także inne kosmetyki z niacynamidem. Do wyboru mamy przykładowo kremy, toniki, żele do mycia twarzy, maseczki, czy też balsamy do ciała. Jak już wiemy, nie powinniśmy stosować kilku kosmetyków z witaminą PP za jednym razem. Polecane jest regularne stosowanie serum, które stanowi prawdziwą bombę witaminową dla naszej cery! Producenci bez przerwy zaskakują nas coraz ciekawszymi propozycjami. 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij