parkikrajobrazowewarmiimazur.pl

Blog tematyczny z zakresu turystyki, sportu, zdrowia i lifestyle.

Turystyka

Gdzie wynająć tani nocleg, czyli jak nie zbankrutować mając dach nad głową w podróży

Gdzie wynająć tani nocleg, czyli jak nie zbankrutować mając dach nad głową w podróży

Nocleg to integralna część każdego wyjazdu. Oczywiście, możesz spać na plaży, ale bez pewności, że rano będziesz miał przy sobie swoje kosztowności i chęci do dalszego zwiedzania! Nie pozwól się ograniczać ograniczonemu budżetowi!

W tym artykule:

1. Platformy na, których możesz wynająć tani nocleg.

2. Jak szukać taniego noclegu?

3. Inne możliwości zakwaterowania w podróży. 

Platformy na, których możesz wynająć tani nocleg 

Żyjąc w czasach cyfryzacji, nie musimy jechać w podróż nie wiedząc gdzie spędzimy noc. Istnieje wiele stron i aplikacji, dzięki którym rezerwacja noclegu nawet rok do przodu nie sprawia najmniejszego problemu!

Rozpocznijmy od platformy Booking.com. Oferuje ona podróżnikom niezwykle szeroki wybór. Oczywiście, możemy zarezerwować tam hotele, których cena za noc może wywołać u nas zawrót głowy, ale istnieją również oferty przystępne dla każdego portfela. Przez jej wysoką pozycję na rynku, często można wyhaczyć różne promocje i rabaty. 

Aplikacja bądź strona Airbnb jest równie popularnym serwisem do rezerwacji noclegów. Ogólnoświatowy dostęp pozwala na wynajem różnego rodzaju zakwaterowania krótkoterminowego. Marzysz o nocy na łodzi, w kapsule kosmicznej czy w jeszcze innym niekonwencjonalnym miejscu? Na pewno uda ci się coś znaleźć!

Hostelworld. Jak sama nazwa wskazuje, platforma umożliwia wybór hosteli w każdym zakątku świata. Jest to opcja dzięki, której podróżujący o niewielkich budżetach mogą znaleźć swoje miejsce. Hostele to świetny wybór jeżeli nie chcesz wydać majątku na nocleg. Jest to świetna alternatywa dla hoteli i apartamentów!

Jeżeli udajesz się w podróż dużą ekipą lub z całą rodziną pragnąc wypocząć, zrelaksować się z dala od innych, platforma Vrbo jest idealna. Umożliwia ona wynajem domów wakacyjnych, w których przestrzeń i prywatność to twoi najlepsi przyjaciele.  

Jak szukać taniego noclegu?

Tutaj z pomocą przychodzi nam możliwość użycia filtru wyszukiwania „od najtańszych”. Pozwala to zaoszczędzić wiele minut na scrollowaniu pośród ofert, które nie znajdują się w naszym budżecie. Możecie też ustalić górną granicę, czyli kwotę w jakiej chcielibyście się zamknąć przy wynajmie! 

Inne możliwości zakwaterowania w podróży

Miejscowi gospodarze i tubylcy bardzo często oferują darmowy nocleg. Korzystanie z tego typu zakwaterowania to same plusy! Po pierwsze masz gdzie odpocząć, nie wydając ani złotówki, po drugie oprócz nieodpłatnego noclegu są ogromne szanse na darmowego przewodnika. Osoby, które umożliwiają ci taką formę noclegu są zazwyczaj bardzo otwarte i z przyjemnością podzielą się z tobą ciekawostkami na temat lokalnej kultury i tradycji. Oferty tego typu możesz znaleźć na platformie Couchsurfing bądź na różnych grupach na Facebooku!

Podróżowanie nie wymaga już od ciebie wielkich nakładów pieniężnych. Musisz tylko wiedzieć jak mądrze i rozsądnie szukać noclegów. Teraz znasz już możliwości! Uciekaj i rezerwuj ekscytujące i niezapomniane wspomnienia!

Udostępnij