1. Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, XVII edycja - zakończony
Konkurs skierowany jest do uczniów zklas gimnazjalnych z terenu parków krajobrazowych i ich otulin. Uczniowie startujący w konkursie muszą wykazać się wiedzą z zakresu biologii, ekologii, ochrony środowiska, geografii i znajomości parków krajobrazowych Polski. Konkurs przebiega etapowo. Na każdym etapie uczniowie rozwiązują pisemnie test, w dalszych etapach uczniowie muszą wykazać się umiejętnością rozpoznawania gatunków roślin, grzybów i zwierząt. W pierwszym, szkolnym etapie, wyłaniana jest czwórka najlepszych uczniów, którzy tworzą drużynę reprezentującą szkołę w następnych etapach.
Aby wziąć udział w konkursie, szkoła musi przesłać do Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z siedziba w Jerzwałdzie kartę zgłoszeniową
do 26 października 2017r.
Terminarz konkursu: etap szkolny- 17.11.2017r., gminny- 15.12.2017r., parkowy - 12.01.2018r.; wojewódzki- 23.03.2018r., krajowy: 04-08.06.2018r.
Do pobrania:
- Regulamin XVII edycji ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"
- Karta zgłoszenia szkołu do udziału w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"
- Wyniki Finału Wojewódzkiego
2. Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej, XXIII edycja, pt."Ptaki szponiaste naszych parków krajobrazowych"- zakończony
Konkurs skierowany jest do uczniów ze szkół podstawowych, z klas IV-VII.
W tym roku temat konkursu brzmi: "Ptaki szponiaste naszych parków krajobrazowych", tym samym chcemy zwrócić uwagę na ważność tych zwierząt w środowisku przyrodniczym.
Na terenie Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego gniazduje 11 gatunków ptaków szponiastych, poprzez ten konkurs chcemy przybliżyć te gatunki uczniom, zwrócić uwagę na zagrożenia jakie na nie czyhają i na podejmowane działania w celu ochrony tych pięknych ptaków.
Do zmagań konkursowych mogą zgłosić się szkoły z terenu gmin: Zalewo, Susz, Iława, Miasto Iława, Dąbrówno, Lubawa, Miasto Lubawa, Grunwald, Ostróda, Miasto Ostróda ( teren woj. warmińsko - mazurskiego), Stary Dzierzgoń, Dzierzgoń, Prabuty ( teren woj. pomorskiego). W pierwszym etapie konkursu, na podstawie testu wyłaniana jest czwórka najlepszych uczniów, którzy tworzą drużynę reprezentującą szkołę na następnych etapach.
Aby wziąć udział w konkursie, szkoła musi przesłać kartę zgłoszenia udziału, do 15 listopada 2017r. do Zespołu Parków Krajobrazowych
w Jerzwałdzie
Terminarz konkursu: I etap szkolny: do 09.01.2018r.;
II etap: 15.03.2018r.; godz.11.00; Miejsce: Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Iławie ul. Kościuszki 18;
III etap - Finał konkursu: 07.06.2018r.
Do pobrania:
3. Konkurs plastyczny pt. "Ptaki szponiaste naszych parków krajobrazowych". - zakończony
Konkurs skierowany jest do uczniów z terenu powiatów: iławskiego, ostródzkiego, morąskiego, sztumskiego i kwidzyńskiego. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci z przedszkoli, uczniów ze szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ze świetlic terapeutycznych.
W pracach plastycznych należy ukazać ptaki szponiaste w ich naturalnym środowisku.
Terminarz konkursu: Termin nadsyłania prac: 15 kwietnia 2018r. Rozstrzygnięcie konkursu: 15 maj 2018r.
Do pobrania:
-Regulamin Konkursu plastycznego pt. "Ptaki szponiaste naszych parków krajobrazowych".
- Wyniki konkursu
4. Konkurs pt." Nasze drzewa - Pomniki Przyrody - TRWA
Zapraszamy do udziału w konkursie dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatów: iławskiego, ostródzkiego, morąskiego, sztumskiego. Pracę można wykonywać indywidualnie lub w zespole uczniowskim składającym się maksymalnie z czterech uczniów. Uczniowie mogą pracować samodzielnie lub pod opieką osoby dorosłej. W konkursie opiekunem uczniów może być osoba dorosła nie będąca nauczycielem (np. rodzic, zaangażowany mieszkaniec).
Formą prac konkursowych będzie stworzenie opracowania obejmującego dane, które mogą być wykorzystane przy składaniu wniosku o objęcie drzewa pomnikiem przyrody ożywionej - dane do opracowania znajdują sie w Regulaminie Konkursu i w załączniku nr1 do Regulaminu.
Ocenie podlegać będzie praca przygotowana zgodnie z Regulaminem konkursu opisująca drzewo wraz z dokumentacja zdjęciową, mapową. Pracę można wykonywać indywidualnie lub w zespole uczniowskim. Każda praca musi być opatrzona opisem: imiona i nazwiska uczniów, nazwa i adres szkoły, imię i nazwisko opiekuna, numer telefonu kontaktowego, e-mail.
Termin i miejsce składania prac:
Prace należy dostarczyć do 15 października 2018 r.na adres: Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie, 14-230 Jerzwałd 62.
Terminarz konkursu: Termin nadsyłania prac: 15 października 2018r. Rozstrzygnięcie konkursu: listopad 2018r.