Okolice wsi Majewo. Fot. Zygmunt Gawron Okolice wsi Majewo. Fot. Zygmunt Gawron
Zalew Wiślany w pobliżu Kamionka Wielkiego. Fot. Zygmunt Gawron Zalew Wiślany w pobliżu Kamionka Wielkiego. Fot. Zygmunt Gawron
Zatoka Elbląska. Fot. Zygmunt Gawron Zatoka Elbląska. Fot. Zygmunt Gawron
Ostrogóra (Ostrobrzeg). Fot. Zygmunt Gawron Ostrogóra (Ostrobrzeg). Fot. Zygmunt Gawron
Mniszek lekarski. Fot. Zygmunt Gawron Mniszek lekarski. Fot. Zygmunt Gawron

Poznaj lepiej nasz region:

   

Zapraszamy na "parkowy" Facebook:

  

 

powrót

XVII Olimpiada wiedzy o Powiecie Elbląskim za nami

Trudno uwierzyć, że to już po raz siedemnasty spotkaliśmy się w gościnnych murach Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, by walczyć o miano najlepszych znawców przyrody i historii Powiatu Elbląskiego. W tegorocznej edycji „Olimpiady wiedzy o Powiecie Elbląskim. Przyroda i historia” wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące pięć szkół podstawowych oraz siedem gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Finał Olimpiady rozpoczął się w ostatni wtorek, 25 kwietnia 2017 roku, o godzinie 10, w pięknie na tę okolicznośc przygotowanej auli pasłęckiego Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych. W pierwszym, indywidualnym etapie rozgrywek uczestnicy Olimpiady otrzymali do rozwiązania zestaw pięćdziesięciu pytań testowych. Kolejne dwa etapy miały już charakter zespołowy. Złożyły się na nie zadania (rebusy, wykreślanki oraz zabawne kalambury, których odgadywaniu towarzyszyły salwy śmiechu), a także prezentacje form przestrzennych - makiet najciekawszych obiektów zabytkowych leżących na obszarze Powiatu Elbląskiego - wcześniej przygotowanych przez poszczególne zespoły.

Apogeum napięcia przypadło na czas ogłoszenia wyników. Nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatu Elbląskiego, wręczał laureatom Pan Maciej Romanowski - Starosta Elbląski, przybyły specjalnie na tę chwilę do Pasłęka. Warto w tym miejscu podkreślić, że żaden z uczestników Olimpiady nie wyjechał z Pasłęka z pustymi rękami. Ci, którzy nie wywalczyli „pudła” zostali obdarowani nagrodami pocieszenia w postaci słuchawek stereofonicznych.

W rozgrywkach indywidualnych najlepsi okazali się:

w kategorii szkół podstawowych: Hanna Furtak (1 miejsce, Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku), Maja Mandryk (2 miejsce, Szkoła Podstawowa w Godkowie) oraz Hubert Adamczyk (3 miejsce, Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku);

w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych: Maciej Hulanicki (1 miejsce, Zespół Szkół w Pasłęku), Mateusz Krasiński (2 miejsce, Gimnazjum nr 1 w Pasłęku) oraz Julia Szpotańska (3 miejsce, Zespół Szkół w Pasłęku).

W punktacji zespołowej najwięcej punktów uzyskały:

w kategorii szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku (1 miejsce - 151,9 pkt), Szkoła Podstawowa w Godkowie (2 miejsce - 145,4 pkt) oraz Szkoła Podstawowa w Zwierznie (3 miejsce - 122,9 pkt);

w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych: Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym (1 miejsce - 135 pkt), Zespół Szkół w Pasłęku (2 miejsce - 134,3 pkt) oraz Gimnazjum nr 1 w Pasłęku (3 miejsce - 132 pkt).

Pozostaje nam pogratulować laureatom i podziękować za udział w Olimpiadzie wszystkim uczestnikom, w tym szczególnie ich opiekunom. No, i wyrazić nadzieję na spotkanie w tym miejscu i okolicznościach za rok.

Dziękujemy również panu Grzegorzowi Dawidziukowi ze Starostwa Powiatu Elbląskiego za udostępnie zdjęć z przebiegu Olimpiady.

Mazurski Park Krajobrazowy
Mazurski
Park Krajobrazowy
Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy
Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy Wzgórz dylewskich
Park Krajobrazowy
Wzgórz dylewskich
Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy
Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej
Park Krajobrazowy
Wysoczyzny Elbląskiej
Welski Park Krajobrazowy
Welski
Park Krajobrazowy
Brodnicki Park Krajobrazowy
Brodnicki
Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski
Park Krajobrazowy
| do góry wersja dla słabowidzących wersja graficzna wydrukuj stronę