Mural w sali konferencyjnej Mural w sali konferencyjnej
Ogród Romintarium Ogród Romintarium
Konkurs Młody Strażnik Parku Konkurs Młody Strażnik Parku
Zajęcia o dokarmianiu ptaków Zajęcia o dokarmianiu ptaków
Zajęcia w sali wystawowej PKPR Zajęcia w sali wystawowej PKPR
Finał wojewódzki konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Finał wojewódzki konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

 

OGLĄDASZ STRONĘ ARCHIWALNĄ PARKU

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ:

pkpr.warmia.mazury.pl

 

 

 

 

 

powrót

Zajęcia

Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia przyrodnicze. Organizujemy zajęcia stacjonarne oraz terenowe.

Zajęcia stacjonarne prowadzone są w siedzibie Parku w Żytkiejmach. Tu w multimedialnej sali edukacyjnej "Mokradła Puszczy Rominckiej" możemy poczuć się jak w lesie. W zaciemnionej sali, punktowo podświetlanej halogenami, znajduje się kilka dioram poświęconych obszarom podmokłym puszczy. Poznamy tu zwierzęta żyjące nad rozlewiskiem bobrowym i w oczku wodnym. Zobaczymy ols, bór bagienny i torfowisko wysokie z charakterystyczną roślinnością. Sprawdzimy także swoją wiedzę, spostrzegawczość i uruchomimy wyobraźnię. W sąsiedniej sali największą popularnością cieszy się tablica dźwiękowa „Leśny koncert”, dzięki której zasłuchamy się w odgłosy, jakimi rozbrzmiewa las. Czas trwania zajęć wynosi 1 - 1,5 godz.

Zajęcia terenowe mają charakter pieszych wycieczek po Puszczy Rominckiej. Wędrówki przez las dają nam możliwość obcowania z otaczającą nas przyrodą i poznania jej różnymi zmysłami. Opierają się na obserwacji i badaniu przyrody, zadaniach do wykonania przez uczniów, uczestnictwie w grach i zabawach aktywizujących. Na koniec zajęć istnieje możliwość zorganizowania ogniska (prowiant grupy zapewniają we własnym zakresie). Czas trwania zajęć terenowych uzależniony jest od wieku uczestników i długości trasy. Sam przemarsz przez puszczę wynosi zwykle 2 - 3 godziny.

Szkoły zainteresowane uczestnictwem w zajęciach proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 87 615 97 27 co najmniej na tydzień przed planowanym przybyciem. W maju i czerwcu ze względu na większe zainteresowanie zajęciami zalecamy wcześniejszą rezerwację terminu.

(an)

Mazurski Park Krajobrazowy
Mazurski
Park Krajobrazowy
Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy
Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy Wzgórz dylewskich
Park Krajobrazowy
Wzgórz dylewskich
Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy
Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej
Park Krajobrazowy
Wysoczyzny Elbląskiej
Welski Park Krajobrazowy
Welski
Park Krajobrazowy
Brodnicki Park Krajobrazowy
Brodnicki
Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski
Park Krajobrazowy
| do góry wersja dla słabowidzących wersja graficzna wydrukuj stronę