Zajęcia w Puszczy Rominckiej fot. Anna Naruszewicz Zajęcia w Puszczy Rominckiej fot. Anna Naruszewicz

 Witamy na oficjalnej stronie 
Parku Krajobrazowego
Puszczy Rominckiej.

Znajdują się tu informacje 
o przyrodzie, atrakcjach turystycznych
i działalniach naszego Parku,
a także publikacje turystyczne
i edukacyjne do pobrania.

 

   

 

powrót

Rok szkolny 2015/16

KONKURS WIEDZY  "POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI"

XV edycja ogólnopolskiego konkursu wiedzy adresowanego do uczniów gimnazjów z gmin wchodzących w skład parków krajobrazowych i ich otulin. Konkurs sprawdza wiedzę z biologii, ekologii, geografii, ochorny środowiska oraz znajomości parków krajobrazowych Polski. W pierwszym etapie na podstawie testu wyłaniana jest czwórka najlepszych uczniów, którzy tworzą drużynę reprezentującą szkołę w następnych etapach. Zgłoszenia do 23.10.2015 r. Kalendarz konkursu: etap szkolny - 06.11.2015r., gminny - 11.12.2015r., parkowy - 15.01.2016r., wojewódzki - 18.03.2016r., krajowy - 06-10.06.2016r.
 
 
 
Do pobrania: 
Regulamin konkursu PPKP 
Formularz zgłoszenia
Publikacja "Poznajemy parki krajobrazowe Warmii i Mazur" 
 
 
 
XI EDYCJA KONKURSU WIEDZY "MŁODY STRAŻNIK PARKU 2015

XI edycja konkursu wiedzy przyrodniczej dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Szkoły zgłaszają od jednego do trzech uczestników, którzy indywidualnie będą walczyć o tytuł i odznakę Młodego Strażnika Parku 2015. W czasie poszczególnych konkurencji sprawdzana jest znajomość zagadnień przyrodniczych, ekologicznych, wiedza z zakresu zachowania się na terenach chronionych oraz znajomość Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej. Termin zgłaszania uczestników mija 08 października 2015r. Konkurs odbędzie się 19 listopada 2015 r. w godz. 09.30 - 12.00 siedzibie Parku w Żytkiejmach.
 
 
 
Do pobrania:
 
 
KONKURS PLASTYCZNY "NA TROPIE JESIENI"
 
 
Konkurs adresowany jest do uczniów klas 0-III szkół podstawowych z powiatu gołdapskiego. Celem konkursu jest ukazanie zmian zachodzących w przyrodzie, pokazanie walorów przyrodniczo-krajobrazowych Puszczy Rominckiej w okresie zbliżającej się jesieni, poprzez barwy, ruch, światło, roślinność, zwierzęta. Prace formatu A3, wykonane samodzielnie, dowolną techniką należy przysyłać wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia na adres Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej. Termin nadsyłania prac mija 24 października 2015 roku. Głównym sposorem nagród w konkursie jest Starostwo Powiatowe w Gołdapi.
 
 
Do pobrania:
Regulamin konkursu 
Formularz zgłoszenia dla instytucji 
Formularz zgłoszenia dla osób prywatnych 
Plakat
 
 
I AKCJA PRZYRODNICZO-EDUKACYJNA 'ZAPEŁNIAMY PUSTE BRZUSZKI' - SZKOLNY KARMNIK
 
Akcja skierowana jest do uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz osób prywatnych w wieku szkolnym zamieszkujące na terenie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej i jego otuliny lub uczące się na terenie powiatu gołdapskiego. Akcja ma na celu rozwijanie zamiłowania do przyrody poprzez zachęcanie uczniów do obserwacji ornitologicznych w najbliższym otoczeniu, zapoznanie ich z różnorodnością gatunkową ptaków oraz propagowanie aktywnych form ochrony ptaków.
 
 
Do pobrania: 
Regulamin akcji
Formularz zgłoszenia
Plakat 
 
 
 
XIII EDYCJA KONKURSU WIEDZY „ŁAMIGŁÓWKI PRZYRODNICZE 2016” 
 
Konkurs adresowany do uczniów klas I-III, prowadzony w formie turnieju. Szkoły mogą zgłosić od 1 do 3 trzyosobowych drużyn. Konkurs sprawdza podstawową wiedzę o przyrodzie Polski i jej ochronie. Zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie zagadek, rebusów, układanek i odpowiadanie na pytania. Zgłoszenia przyjmujemy do 08 kwietnia br. Konkurs odbędzie się 12 maja 2016 r. w godz. 09.30 - 12.00 w siedzibie PKPR w Żytkiejmach. 
 
Do pobrania: 
Regulamin konkursu
Formularz zgłoszenia
Mazurski Park Krajobrazowy
Mazurski
Park Krajobrazowy
Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy
Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy Wzgórz dylewskich
Park Krajobrazowy
Wzgórz dylewskich
Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy
Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej
Park Krajobrazowy
Wysoczyzny Elbląskiej
Welski Park Krajobrazowy
Welski
Park Krajobrazowy
Brodnicki Park Krajobrazowy
Brodnicki
Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski
Park Krajobrazowy
| do góry wersja dla słabowidzących wersja graficzna wydrukuj stronę