Rozlewisko fot. Żaneta Słapińska Rozlewisko fot. Żaneta Słapińska
Ropucha szara fot. Żaneta Judzewicz Ropucha szara fot. Żaneta Judzewicz
Sarna europejska fot. Żaneta Judzewicz Sarna europejska fot. Żaneta Judzewicz
Wełnianka w brzezinie fot. Żaneta Judzewicz Wełnianka w brzezinie fot. Żaneta Judzewicz
Okolice starej stacji kolejowej w miejscowości Pobłędzie fot. Żaneta Judzewicz Okolice starej stacji kolejowej w miejscowości Pobłędzie fot. Żaneta Judzewicz
Bocian biały fot. Żaneta Judzewicz Bocian biały fot. Żaneta Judzewicz
powrót

Za nami Ferie z przyrodą 2019

Zakończyły się ferie zimowe, a wraz z nimi organizowane przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej zajęcia „Ferie z przyrodą 2019”. W cyklu czterech spotkań wzięło udział 14 uczestników w wieku od 6 do 15 lat.

Ferie rozpoczęły „Ptasie plotki”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w prezentacji multimedialnej nt. ptasich podróży, poznały zasady prawidłowego dokarmiania ptaków zimą, a także nauczyły się rozpoznawać niektóre gatunki ptaków zimujące na terenie Puszczy Rominckiej. Jak co roku największą atrakcją okazało się lepienie tłuszczowo-zbożowych kulek dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Zajęcia zakończyło wspólne wyjście do Ptasiej Remizy znajdującej się przy siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej i uzupełnienie karmników ptasimi smakołykami.

„Zimowe podchody” to hasło kolejnego spotkania z sympatykami przyrody. Tym razem uczestnicy zostali podzieleni na drużyny, a następnie rozpoczęli grę planszową, która stanowiła pierwszy element podchodów. Zdobyte w czasie gry zagadki doprowadziły dzieci do pierwszej skrytki z zadaniem i kolejną wskazówką prowadzącą do dalszej skrytki. Ostatnim przystankiem wspólnej zabawy było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Podczas zajęć „Zwierzęta zimą” dzieci dowiedziały się, w jaki sposób zwierzęta radzą sobie w tym trudnym dla nich czasie. Ekspozycja w sali mokradłowej rozbudziła wyobraźnię uczestników, tak że wszyscy z wielką radością brali udział w pogadance nt. aktywności zwierząt podczas zimy. Kolejnym punktem zajęć było poznawanie tropów rominckich ssaków. Najpierw dzieci uczyły się rozpoznawać tropy odciskając pieczątki, później zaś mogły dostrzec odciśnięte ślady na śniegu podczas pieszej wycieczki do piwniczki z nietoperzami.

Na zakończenie „Ferii z przyrodą 2019” Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej zorganizował wycieczkę do Muzeum Wigier w Starym Folwarku. Nowoczesne, multimedialne muzeum wzbudziło duże zainteresowanie wśród dzieci, podobnie jak lekcja muzealna na temat leśnych zwierząt przeprowadzona przez pracownika muzeum.

Wszyscy, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach otrzymali dyplomy i drobne upominki. Serdecznie dziękujemy za udział w naszych zajęciach wszystkim miłośnikom przyrody!

(zs)

Mazurski Park Krajobrazowy
Mazurski
Park Krajobrazowy
Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy
Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy Wzgórz dylewskich
Park Krajobrazowy
Wzgórz dylewskich
Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy
Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej
Park Krajobrazowy
Wysoczyzny Elbląskiej
Welski Park Krajobrazowy
Welski
Park Krajobrazowy
Brodnicki Park Krajobrazowy
Brodnicki
Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski
Park Krajobrazowy
| do góry wersja dla słabowidzących wersja graficzna wydrukuj stronę