Jesień w Puszczy Rominckiej fot. Elżbieta Gumowska Jesień w Puszczy Rominckiej fot. Elżbieta Gumowska
Jesień w Puszczy Rominckiej fot. Anna Naruszewicz Jesień w Puszczy Rominckiej fot. Anna Naruszewicz
Jesień w Puszczy Rominckiej fot. Anna Naruszewicz Jesień w Puszczy Rominckiej fot. Anna Naruszewicz
Skraj Puszczy Rominckiej w Żabojadach fot. Anna Naruszewicz Skraj Puszczy Rominckiej w Żabojadach fot. Anna Naruszewicz

 

OGLĄDASZ STRONĘ ARCHIWALNĄ PARKU

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ:

pkpr.warmia.mazury.pl

 

 

 

 

 

powrót

Etap parkowy konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” za nami

Z niełatwym testem przyszło się zmierzyć uczestnikom etapu parkowego XXI edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Poznajemy parki krajobrazowe Polski” przebiegającego w tym roku pod hasłem „O wodzie w przyrodzie”. 
 
Rozgrywki miały miejsce 14 stycznia 2022 roku w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach, a ich celem było wybranie drużyny, która zostanie zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego konkursu. W konkursie wzięło udział 7 trzyosobowych drużyn z klas VI-VIII ze szkół podstawowych z terenu gminy Dubeninki i Gołdap, wyłonionych w wyniku wcześniejszych eliminacji.
 
Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu z zakresu znajomości tematu przewodniego tegorocznej edycji oraz ze znajomości walorów przyrodniczych i kulturowych naszego Parku. Maksymalnie uczeń mógł uzyskać 25 punktów, a drużyna łącznie 75 punktów.
 
Pierwsze miejsce z wynikiem 47 punktów zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach pod opieką p. Anny Krygier, w składzie: Zuzanna Kempisty, Szymon Lisiewski i Konstanty Mazur. Drużyna ta awansowała do etapu wojewódzkiego konkursu jako reprezentant naszego Parku. Serdecznie gratulujemy!
 
Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gołdapi pod opieką p. Danuty Boguskiej, w składzie: Emilia Jabłońska, Anna Wądołowska, Izabela Zajkowska, uzyskując łącznie 40 punktów.
 
Na trzecim miejscu znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi
pod opieką p. Małgorzaty Wojciechowskiej-Gutowskiej, w składzie: Hanna Galińska, Zofia Stepanik, Katarzyna Wasilewska, która zdobyła 39 punktów.
 
Poza podium uplasowały się drużyny z SP w Galwieciach, SP nr 5 w Gołdapi, SP nr 3 w Gołdapi oraz SP w Boćwince. 
 
Indywidulanie najlepszy wynik uzyskał Konstanty Mazur z SP Żytkiejmy (19 pkt.). Drugie miejsce zdobyła Magdalena Lipińska z SP Galwiecie (16 pkt.). Trzecie miejsca ex aequo zajęli: Hanna Galińska z SP nr 2 w Gołdapi, Emilia Jabłońska z SP nr 1 w Gołdapi, Szymon Lisiewski z SP w Żytkiejmach i Adrianna Wierzbicka z SP nr 5 w Gołdapi (po 15 pkt).
 
Laureaci oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi oraz Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej.
 
Wojewódzki finał konkursu odbędzie się w kwietniu 2022 roku, gdzie o awans do etapu ogólnokrajowego powalczą drużyny z sześciu parków krajobrazowych Warmii i Mazur. W tym roku organizatorem i gospodarzem finału wojewódzkiego będzie Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. 
 
(an)
Mazurski Park Krajobrazowy
Mazurski
Park Krajobrazowy
Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy
Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy Wzgórz dylewskich
Park Krajobrazowy
Wzgórz dylewskich
Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy
Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej
Park Krajobrazowy
Wysoczyzny Elbląskiej
Welski Park Krajobrazowy
Welski
Park Krajobrazowy
Brodnicki Park Krajobrazowy
Brodnicki
Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski
Park Krajobrazowy
| do góry wersja dla słabowidzących wersja graficzna wydrukuj stronę