Witamy Państwa na stronie Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego wchodzącego w skład Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z siedzibą w Jerzwałdzie.
   

powrót

Wyniki konkursów

Rozwiązania konkursów z numeru 73 zima 2015

Foto-Zagadka: trznadel
Rebusy: wrona, gawron, kruk, kawka, sroka
Hasło krzyżówki: gawron
Zagadka Chochlika: kruka, wrony, kawka, sójka, sroki, wronie, gawrony, kruk
Szyszkowa zagadka: 1-wiewiórka, 2-dzięcioł
Zagadka Skalny Detektyw: 1- piaskowiec, 2 - bazalt, 3 - granit, 4 - pegmatyt, 5-zlepieniec, 6-krzemień

Nagrody wylosowali:
Foto-zagadka: K. Klejna - Obrzynowo, F. Nowakowski - Elbląg, A. Kriger - SP Tynwałd;

Rebusy, krzyżówka, Zagadka Chochlika, Szyszkowa Zagadka: N. Filipkowska, D. Machnik - ZS Dobrzyki, O. Gołoś, Z. Ceran, K. Arciszewska, I. Mysiakowski, N. Drumińska, E. Kacprzyk, W. Waszajło, K. Kalman, J. Wieliczko, O. Wiśniewska, F. Waszajło, Z. Mędrzycka, K. Raszkowski - SP Barty, E. Bober, A. Dondzik, A. Skrzeczkowska, K. Kruszyńska, J. Godzieba, M. Tomaszewska, Z. Jończy, P. Gałucha, E. Klemarczyk - SP Bruk, J. Klich - SP Lubawa,  D. Kaźmierczak, B. Zwierzykowski, O. Wójciak - NZSP Idzbark, H. Subotowicz – Zalewo, P. Radtke, J. Siwa - SP Gierzwałd,  K. Grodnicka, O. Zmora - NSP Lubnowy;

Zagadka Skalny detektyw: P. Świgońska, E. Gyziejewska - ZS Dobrzyki, M. Subotowicz Zalewo, W. Borowska - Pląchawy, W. Malinowska, K. Osmańska, K. Licznerski, . Wiśniewska, A, Żmijewska, P. Jakubowska, P. Fafińska - SP Złotowo, K. Kowalska, A. Olszko, K. Kogut, P. Koprowicz - NZPS Idzbark;

Nagrody za konkurs Cztery Pory Roku - Przedwiośnie otrzymują: D. Król - NZPS Idzbark, K. Rekowska, A. Becmer, W. Niedziałkowski, W. Papierkiewicz, B. Pawełek, N. Jurkiewicz, D. Jaworska, M. Ksiuk, J. Czarnecka, N. Rekowska, D. Papierkiewicz - SSP Gałdowo, A. Żmijewska - ZS Dobrzyki, S. Biesiekirski, J. Domańska, M. Rosiak, S. Rodzik, P. Cymbrak, A. Ściepuro, M. Sztremer, Z. Brach, Z. Sawlewicz, A. Sobolewska, F. Beczyński, Z. Margalska, W. Rydel, J. Piejdak, M. Sikorska, N. Michałowicz, A. Kwitkowska, E. Wrona, P. Wisztor, W. Rejman, A. Dembska, R. Zielonka, B. Pastewka - SP 2 Ostróda.

 

Rozwiązania konkursów z numeru 72 jesień 2015:

 

W jednej rodzinie czaplowate – 1 D; 2 B; 3 A; 4 E; 5 C.

Malujemy liście-   A – liść brzozy ma kolor żółty; B- liść olchy ma kolor brązowy;

C -liść klonu ma kolor czerwony, żółty; D –liść dębu ma kolor zielony, żółty, brązowy;

Liściowa zgadywanka – dwa identyczne liście – 6 i 13

Rebusy - sroka, jastrząb, olcha

Krzyżówka hasło -  sroka

Kto zgubił pióra – 1- sroka; 2- szczygieł;  3- krzyżówka ; 4- dzięcioł.

Fotozagadka – rybołów 

 

Nagrody za udział w konkursach otrzymują:
Konkurs  rebusy, krzyżówka, malujemy liście : J. Błoński, A. Markowski- SP Lubnowy; J. Komoszyński, B.Kosek, M.Braszkowski, M.Karczewska, M. Słowicka, grupa Zuchy  - Przedszkole Miś Uszatek Prabuty ; D. Król, K. Kogut, K. Kowalska, A. Olszka, P. Koprowik –SP Idzbark; A. Pohild,  Z. Maraszek, M. Strączek, I. Dąbrowska, W.Charytczak, A.Labens , N. Romanowska, P. Mierzyński, O. Sochacka – SP Susz; K.Osnańska –SP Złotowo; R. Babecki, M. Cyganowska, K. Maryn, P. Świgońska, L. Jabłonka, N. Kisiel, O. Kozłowska, K. Czachorowski, D. Michnik, P. Kisiel, N. Filipkowska- Z.S. Dobrzyki

Konkurs – kto zgubił pióra ?; H. Pancer, A. Obarowski, D. Kaniecki, J.Liczbik, D.Koszal, P.Łomiak, M. Mątecka, F. Pawłowski, A. Lipińska,- SP Bruk, E. Gyziejewska-  ZS. Dobrzyki

Fotozagadka - D. Król - SP. Idzbark; M. Blaszkiewicz, F. Siemiątkowski - SP Lubawa

 

Konkurs Cztery Pory Roku – J. Żmich, O.Boszko, A.Bednarek, W.Milewska,  M. Sękowska, W.Cegiełko – SPMałdyty;D. Szymański, L.Kosowska,  A.Ziółkowska, K.Aleksandrowicz, D.Markowska - Przedszkole Lubawa; K.Lubiejewski, R.Szegalski, P.Sawczuk, D. Papierkiewicz,P.Wójtowicz, B.Pawełek, K.Rekowska, A. Ksiuk, K. Chmielewska, M.Kowalska, M.Jurkiewicz, D.Jaworska, N. Jurkiewicz, w.Papierkiewicz, N.Rekowska - SP Gałdowo; M.Morenc, A.Krajżewicz, K. Zalewska, J. Kopczyński – SP Samborowo; M. Kolasa, J. Maćkiewicz, W.Sikorski, A. Karczewska, Sz.Karbowski, P.Szczawińska, K. Gaweł, M.Lewandowska – SP Tuszewo; K. Furmanek, S.Krajnik,A.Ciszewki,A.Bigorajska, Z.Cieczko, A.Podgórska, K.Świerczyński, M.Kotłowski, K.Pułtorak, J.Kaczmarek, J.Gawińska, A.Ciszwska, A.Kostkowska, K.Nikczyńska,M. Cieczko,N.zawadzka -SP Nr2 Iława; K.Pladzyk –SP Idzbark;O Chmielewska, O.Ferens, P.Kwaśno, M. Lendzion,  A.Lendzion, U.Nowocin, J.Płuciennik – SP Słonecznik; Sz.Szydłowski, J.Wajs, A.Rochoń, N.Szewczyk, N.Nikiel,K. Rychcik, G.Karolewska, O.Jedrychowska,  B.Przybył,  W.Kotańska – SP Obrzynowo;K.Kołakowska, S.Wieczorek, M.Górnik, H.Biskupska, W.Wieczorek, A.Podgrodzka – SP Susz; A.Żmijewska, P.Fafińska, P.Jakubowska, K.Licznerski, W.Malinowska, B.Gorszka, O.Zabłotna, D.Figger, W.Depczyńska, P.Choragiewska- SP Złotowo; K.Szpakowska, O.kamiński, L.Neuman, M.Słowicka, I.Król, F.Śmieszniak, - Przedszkole  Miś Uszatek Prabuty; Sz.Knowski,P.Cymbrak,W.Pikińska,Sz.Biesiekierski, M.Sztremer, S. Rodzik, M.Smuszyński, Z.Sawlewicz, O.Przybysz, J. Krawisz, J. Pietrzak, A. Kacała, S. Gęstwińska, D. Łuziński, Kacała, O. Ksiązak, A.Sciepuro, A. Majewski, A. Sobolewska, K. Abramska, Z. Brach, O. Serej, O.Wegier, A. Zielińska, M. Rosiak, K.Kilmecki, Z.Margalska, J.Domańska, A.Car, O.Jarząbek, Sz. Szymański, J. Bogdańska, J. Kołak, R. Staszyńska, O.Puka, J.Piejdak, A.Kwitkowska, M.Zieliński, S.Kędzierski, R.Zielonka, B.Pastewka, E.Wrona, A.Dembowska, F.Wojciechowski, F. Bezyński, W.Grochal, M.Grzesiuk, A.Haba, M. Janulis, B. Łupaczewski, P.Misiowiec, N.Wankiewicz, K. WegrzynSP Nr2 Ostróda; Marysia Zmysłowska Susz, P. Tomaszewski, M. Bomblewicz, N. Oświecińska, K. Kałuża, P. Chlewicka – Przedszkole Nr 5 Iława, Hania Zaremba Susz.


Rozwiązania konkursów z numeru 71 wiosna-lato 2015:


Foto-zagadka: wawrzynek wilczełyko, zaskroniec

Rebusy: jaskółki, oknówka, brzegówka, dymówka, brzegówka

Hasło krzyżówki: soplówka

Ptasie gniazda; 1- bocian; 2 szpak; 3 dzięcioł; 4 jaskółka; 5 kaczka krzyżówka; 6 myszołów;7 skowronek.

Nagrody za rozwiązanie foto-zagadki wylosowali: F. Siemiątkowski, M. Błaszkiewicz SP Lubawa

Nagrody za rozwiązanie rebusów, krzyżówki wylosowali: B. Kawka , Z. Przybylska ZS Dobrzyki; D. Kazimierczak, A. Olszko, K. Kogut, K. Kowalska, O. Wójcik NZSP Idzbark

Nagrody za rozwiązanie zagadki ”ptasie gniazda” wylosowali:  L. Frączkowska Jerzwałd; K. Ruciński, D.Cetrerowski, P. Zastawski, B. Wawer, A. Rakoczy, K. Gadecki  SP Trumiejki.

Nagrody za konkurs Cztery Pory Roku – Wakacje z przyrodą wylosowali: D. Król NZSP Idzbark; K. Węgrzyn,  M. Grzelak, J.Kotak, , M. Rosiak, S. Gęstwińska, Sz. Biesiekierski, P. Cymbrak, A. Sobolewska, Z. Sawlewicz, A. Szudzińska, S. Rodzik, J. Kędzierska, J. Kacała, A. Sciepuro, M. Sztremer, J. Krawisz, R. Starzyńska , J, Domańska Sp Nr 2 Ostróda.



Mazurski Park Krajobrazowy
Mazurski
Park Krajobrazowy
Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy
Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy Wzgórz dylewskich
Park Krajobrazowy
Wzgórz dylewskich
Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy
Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej
Park Krajobrazowy
Wysoczyzny Elbląskiej
Welski Park Krajobrazowy
Welski
Park Krajobrazowy
Brodnicki Park Krajobrazowy
Brodnicki
Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski
Park Krajobrazowy
| do góry wersja dla słabowidzących wersja graficzna wydrukuj stronę