1. Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej, XXVII edycja, pt."Drapieżniki - dlaczego są ważne?" - rozpoczęty
Konkurs skierowany jest do uczniów ze szkół podstawowych z klas IV-VIII. W tym roku temat konkursu brzmi: "Drapieżniki - dlaczego sa ważne?", tym samym chcemy zwrócić uwagę na ważność tych zwierząt w środowisku przyrodniczym oraz zachęcić do działań zmierzających do ich ochrony.
Do zmagań konkursowych mogą zgłosić się szkoły z terenu gmin: Zalewo, Susz, Iława, Miasto Iława, Dąbrówno, Lubawa, Miasto Lubawa, Grunwald, Ostróda, Miasto Ostróda ( teren woj. warmińsko - mazurskiego), Stary Dzierzgoń, Prabuty ( teren woj. pomorskiego). W pierwszym etapie konkursu, na podstawie testu wyłaniana jest czwórka najlepszych uczniów, którzy tworzą drużynę reprezentującą szkołę na następnych etapach.
Aby wziąć udział w konkursie, szkoła musi przesłać kartę zgłoszenia udziału, do 16 listopada 2021r. do Zespołu Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie
Terminarz konkursu: I etap szkolny: do 14.01.2022r.; II etap: 30.03.2022r.; III etap - Finał konkursu: 08.06.2022r.
Do pobrania:
2. Konkurs plastyczny pt. "Drapieżniki - dlaczego są ważne?" - rozpoczęty
Konkurs skierowany jest do uczniów z terenu powiatów: iławskiego, ostródzkiego, sztumskiego i kwidzyńskiego. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci z przedszkoli, uczniów ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, ze świetlic terapeutycznych.
W pracach plastycznych należy ukazać drapieżne zwierzęta w ich naturalnym środowisku.
Terminarz konkursu: Termin nadesłania prac: 30. 04. 2022 r. Rozstrzygnięcie konkursu: 30. 05. 2022 r.
Do pobrania:
- Regulamin konkursu plastycznego
- Załącznik do Regulaminu Konkursu Plastycznego
3. Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, XXI edycja - trwa
Konkurs skierowany jest do uczniów z klas VI - VIII szkół podstawowych z terenu parków krajobrazowych i ich otulin. Uczniowie startujący w konkursie muszą wykazać się wiedzą z zakresu biologii, ekologii, ochrony środowiska, geografii i znajomości parków krajobrazowych Polski. Konkurs przebiega etapowo. Na każdym etapie uczniowie rozwiązują pisemnie test, w dalszych etapach uczniowie muszą wykazać się umiejętnością rozpoznawania gatunków roślin, grzybów i zwierząt. W pierwszym, szkolnym etapie, wyłaniana jest trójka najlepszych uczniów, którzy tworzą drużynę reprezentującą szkołę w następnych etapach.
Aby wziąć udział w konkursie, szkoła musi przesłać do Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z siedzibą w Jerzwałdzie kartę zgłoszeniową do 25 października 2021r.
Terminarz konkursu: etap szkolny- 19.11.2021r., gminny- 17.12.2021r., parkowy -14.01.2022r.; wojewódzki - 29.04.2022r., krajowy: 6-9 czerwca 2022r.
Do pobrania:
- Regulamin Konkursu PPKP
- Lista szkół uczestnicząca w I etapie konkursu
- Pytania I etapu konkursu PPKP
- Klucz odpowiedzi do pytań I etapu konkursu PPKP