Krutyń fot. Waldemar Bzura Krutyń fot. Waldemar Bzura
Rzeka Krutynia fot. Waldemar Bzura Rzeka Krutynia fot. Waldemar Bzura

Instytucja Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego


Warmia_Mazury  YouTube_Warmia_Mazury


TURYSTYKA

 

UWAGA! W związku z planowanym remontem, most na rzece w Krutyni będzie nieczynny od 15.09.2017 r. do 15.12.2017 r. Dojazd i dojście na ścieżki przyrodnicze: Rezerwat Zakręt, Krutyń-Zgon oraz Krutyń-Rosocha i trasy rowerowe nr 1, 2 i 4 będzie możliwy przez most w Krutyńskim Piecku.

Szlak kajakowy rzeki Krutyniprzez Mazurski Park Kraj­obrazowy przebiega połowa szlaku kajakowego rzeki Krutyni, uznawanego za najpiękniejszy w Polsce i naj­popularniejszy w całej Europie. Największą popularnością cieszy się odcinek szlaku od Jeziora Krutyńskiego dp wsi Krutyń, natomiast dwukilometrowy fragment rzeki poniżej Ukty, zwany jest popularnie „Małą Amazonką", z uwagi na liczne powalone pnie drzew. Nadają one całej scenerii egzotyczny charakter, który wraz z meandrami i niedostępnym bagnistym brzegiem, stanowi prawdziwą ucztę dla miłośników przyrody. Więcej...

Ścieżki przyrodnicze i trasy rowerowe -  na terenie Parku wyznaczono ścieżki przyrodnicze i trasy rowerowe o łącznej długości przekraczającej 150 km. W okolicach wsi Krutyń znajdują sie cztery ścieżki przyrodnicze, tj.: "Rezerwat Zakręt", "Rezerwat Krutynia", Krutyń-Zgon oraz Krutyń-RosochaTrasy rowerowe na terenie Parku to: 1. Jezioro Mokre (19 km), 2. Rezerwaty Krutyńskie (10 km), 3. Kulturowo-Historyczna (17 km)4. Ernsta Wiecherta (28 km), 5. Kadzidłowo – Dolna Krutynia (12 km), 6. Leśniczówka Pranie (27 km).

W "plikach do pobrania" znajdują się foldery informacyjne na temat ścieżek przyrodniczych oraz tego, co jeszcze warto zobaczyć w Mazurskim Parku Krajobrazowym.

Prosimy o zgłaszanie wycieczek grupowych w Dyrekcji Parku.

PORUSZANIE SIE PO REZERWATACH JEST DOZWOLONE WYŁĄCZNIE PO WYZNACZONYCH ŚCIEŻKACH.

MK

 

Mazurski Park Krajobrazowy
Mazurski
Park Krajobrazowy
Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy
Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy Wzgórz dylewskich
Park Krajobrazowy
Wzgórz dylewskich
Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy
Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej
Park Krajobrazowy
Wysoczyzny Elbląskiej
Welski Park Krajobrazowy
Welski
Park Krajobrazowy
Brodnicki Park Krajobrazowy
Brodnicki
Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski
Park Krajobrazowy
| do góry wersja dla słabowidzących wersja graficzna wydrukuj stronę