Witamy Państwa

Nowa strona internetowa Welskiego Parku Krajobrazowego

WPK.WARMIA.MAZURY.PL

 

 

 

 

  

powrót

Coroczna Polsko-Niemiecka wymiana młodzieży.

Mamy już sierpień czas gorących wakacyjnych dni, tradycyjnie odbyła się wymiana młodzieży Polsko-Niemieckiej, tym razem przypadło to w dniach od 25 lipca do 1 sierpnia.

Zgodnie z kolejnością w tym roku młodzież z Polski pojechała z wizytą do Naturpark Drömling w Niemczech. Nasz kraj za granicą reprezentowali uczniowie uczący się w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rybnie. Istotnym faktem jest to iż, nasi przedstawiciele, biorą udział w wymianie w ramach nagrody za coroczne reprezentowanie Welskiego Parku Krajobrazowego w konkursie wiedzy o Parkach Krajobrazowych, w którym corocznie zajmują wysokie lokaty i trzykrotnie zwyciężyli w konkursie ogólnopolskim, w bieżącym roku nasza reprezentacja w ogólnopolskim finale XIV edycji konkursu zdobyła III miejsce, opis konkursu można odnaleźć na naszej stronie.

Uczniowie przebywając u naszych sąsiadów z zachodu z pewnością miło spędzali czas tych 5 dni, poznając język niemiecki oraz najnowsze ciekawostki ze świata przyrody. Współpraca między Parkami z pewnością pomaga w rozwoju młodzieży z obu stron. W wymianie wzięło udział łącznie 29 osób ( uczniowie i opiekunowie o obu krajów) . Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak miłe przyjęcie naszej młodzieży i mamy nadzieję że przyszłe lata przyniosą równie owocną współprace meidzy Parkami.

Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy
Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich
Park Krajobrazowy
Wzgórz Dylewskich
Mazurski Park Krajobrazowy
Mazurski
Park Krajobrazowy
Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy
Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej
Park Krajobrazowy
Wysoczyzny Elbląskiej
Welski Park Krajobrazowy
Welski
Park Krajobrazowy
Brodnicki Park Krajobrazowy
Brodnicki
Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski
Park Krajobrazowy
| do góry wersja dla słabowidzących wersja graficzna wydrukuj stronę