Gąsienica niedźwiedziówki kai (fot. A. Abramowski) Gąsienica niedźwiedziówki kai (fot. A. Abramowski)

Witamy Państwa

Poznaj lepiej nasz region:

  

Zachęcamy do odwiedzin Parkowego 

 

 

 

 

 

  

Junior Ranger

Junior Ranger to projektu zainicjowany w 2014 roku przez Welski Park Krajobrazowy, kiedy to rozpoczęła się pierwsza edycja. Obecnie odbyło się już pięć edycji a projekt przyciąga coraz więcej zainteresowanych osób. Początkowo był próbą zebrania dzieci z szkół podstawowych szczególnie uwrażliwionych na otaczającą przyrodę i umożliwienie im rozwijanie tej pasji. Jednym z postanowień było przyjęcie odmiennego charakteru zajęć, różniącego się od typowych lekcji z książką i zeszytem. Ważną rzeczą jest możliwość udziału rodziców w spotkaniach, co pozwalało zacieśnić węzły rodzinne poprzez wspólny udział w zajęciach.

Ze względu na to, aby zbytnio nie obciążać młodych strażników zajęcia odbywały się tylko raz w miesiącu w piątkowy wieczór.   

Podczas warsztatów poruszane są zagadnienia  związane z przyrodą regionu i jej ochroną, pojawiają się także tematy wiedzy ogólnej i specjalistycznej z dziedzin np. ichtiologia, ornitologia, entomologia. Chcąc urozmaicić nasze spotkani do prowadzenia zajęć zapraszamy również naukowców i specjalistów z wspomnianych dziedzin. W kolejnych edycjach planujemy dodać jak największa ilość zajęć w terenie i zaprosić jak najwięcej gości specjalnych. Mamy nadzieję że przyszła edycja będzie cieszyła się równie dużą popularnością jak poprzednie lub większą. 

Mazurski Park Krajobrazowy
Mazurski
Park Krajobrazowy
Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy
Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich
Park Krajobrazowy
Wzgórz Dylewskich
Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy
Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej
Park Krajobrazowy
Wysoczyzny Elbląskiej
Welski Park Krajobrazowy
Welski
Park Krajobrazowy
Brodnicki Park Krajobrazowy
Brodnicki
Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski
Park Krajobrazowy
| do góry wersja dla słabowidzących wersja graficzna wydrukuj stronę