Gąsienica niedźwiedziówki kai (fot. A. Abramowski) Gąsienica niedźwiedziówki kai (fot. A. Abramowski)

Witamy Państwa

Poznaj lepiej nasz region:

  

Zachęcamy do odwiedzin Parkowego 

 

 

 

 

 

  

powrót

Zajęcia z entomologiem

 
20 maja w siedzibie Welskiego Parku Krajobrazowego odbyły się zajęcia dla drużyny Junior Ranger, którzy tym razem mogli zapoznać się z fascynującym światem owadów. Warsztaty poprowadził entomolog Bartek Bujnik z Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.
 
Owady to naliczniejsza gromada zwierząt na świecie. Co jakiś czas odkrywa się wiele nowych gatunków. Dlatego też pan Bujnik skupił się na kilku najbardziej znanych owadach, które Junior Ranger mogą spotkać w swojej miejscowości. W sali edukacyjnej w siedzibie Welskiego Parku Krajobrazowego wyświetlono film ukazujący, jak wygląda codzienne życie owadów. Pan entomolog uświadomił Rangerom, ile niebezpieczeństw czyha na te małe zwierzęta podczas ich krótkiego życia, które w każdej chwili może się zakończyć. Przedstawiono też fascynujący proces wylęgania się larw i przekształcania się ich w piękne dorosłe osobniki.
 
Aby zajęcia nie były czystą teorią, po projekcji grupa została zaproszona do udziału w badaniach terenowych. Za pomocą parasola entomologicznego każdy uczestnik mógł schwytać i przyjrzeć się jakiemuś owadowi. Młodzi miłośnicy przyrody mieli też możliwość podejrzeć z bliska swoje okazy pod mikroskopem i zobaczyć, jak zachowają się w tej niecodziennej dla siebie sytuacji.
 
Pod koniec zajęć uczestnicy projektu mogli dojść do wniosku, że zajmowanie się światem owadów wcale nie musi być takie nudne. Wręcz przeciwnie,obserwacja tych mieszkańców każdego domowego ogródka może być dobrą zabawą.
 
To były już ostatnie zajęcia w tej edycji Junior Ranger. Teraz zapraszamy wszystkich uczestników 17 czerwca 2016 na godzinę 16:30 na spotkanie podsumowujące przy ognisku.
Mazurski Park Krajobrazowy
Mazurski
Park Krajobrazowy
Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy
Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich
Park Krajobrazowy
Wzgórz Dylewskich
Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy
Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej
Park Krajobrazowy
Wysoczyzny Elbląskiej
Welski Park Krajobrazowy
Welski
Park Krajobrazowy
Brodnicki Park Krajobrazowy
Brodnicki
Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski
Park Krajobrazowy
| do góry wersja dla słabowidzących wersja graficzna wydrukuj stronę