Gąsienica niedźwiedziówki kai (fot. A. Abramowski) Gąsienica niedźwiedziówki kai (fot. A. Abramowski)

Witamy Państwa

Poznaj lepiej nasz region:

  

Zachęcamy do odwiedzin Parkowego 

 

 

 

 

 

  

powrót

Poznajemy rezerwaty Welskiego Parku Krajobrazowego

Piąte spotkanie naszych grup JR odbyło się 18 marca 2016 r., pierwsza grupa zajęcia rozpoczęła już o godzinie 15:30, natomiast druga grupa o godzinie 17:00. Tego dnia dzieci poznawały rezerwaty przyrody znajdujące się na terenie WPK. Zaczęliśmy od poznania samej definicji, dzięki której wstępnie dowiedzieliśmy się czym jest rezerwat przyrody. Następnie przeszliśmy do przedstawienia rezerwatów znajdujących się na terenie naszego Parku. Po krótkiej, lecz wyczerpującej części merytorycznej uczestnicy zostali podzielni na grupy.
Zadaniem grup było wybranie kapitana drużyny oraz wykonanie kilku schematycznych rysunków pokazujących cechy charakterystyczne wybranego wcześniej rezerwatu. Podczas gdy na tablicy powstawał szkic, zadaniem reszty grup było odgadnięcie jaki to rezerwat. Zabawa w której uczestniczyły grupy, była to powszechnie znana przez wszystkich gra kalambury.
 
Po tym jak podstawowe informacje o rezerwatach zostały przyswojone. Przeszliśmy do poznawania zakazów obowiązujących w rezerwatach. I tu znów przysłużyła się nam ta sama gra, podobnie jak wcześniej posłużyliśmy się znów grą kalambury.
 
Na zakończenie zajęć dzieci brały udział w grze pt. „Tabu” w której za pomocą słów z wyjątkiem trzech zakazanych musiały opisać konkretną rzecz, np. opisz słowo „PTAK” nie używając samego słowa ptak oraz trzech zakazanych – skrzydła,latać,pióra. Pomimo trudności wszystkie grupy odgadły hasła.
Mazurski Park Krajobrazowy
Mazurski
Park Krajobrazowy
Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy
Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich
Park Krajobrazowy
Wzgórz Dylewskich
Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy
Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej
Park Krajobrazowy
Wysoczyzny Elbląskiej
Welski Park Krajobrazowy
Welski
Park Krajobrazowy
Brodnicki Park Krajobrazowy
Brodnicki
Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski
Park Krajobrazowy
| do góry wersja dla słabowidzących wersja graficzna wydrukuj stronę