Gąsienica niedźwiedziówki kai (fot. A. Abramowski) Gąsienica niedźwiedziówki kai (fot. A. Abramowski)

Witamy Państwa

Poznaj lepiej nasz region:

  

Zachęcamy do odwiedzin Parkowego 

 

 

 

 

 

  

powrót

Pierwsze zajęcia - Czyj to liść?

Liście spotykamy na co dzień, lecz niekoniecznie poświęcamy im większą część naszej uwagi. Jedyne co zauważamy to, to że najpierw pojawiają się piękne zielone, a za kilkanaście tygodni zmieniają kolor i zaczynają spadać na ziemię. Mało kto tak naprawdę zwraca uwagę na to jaki liść leży na ziemi i do jakiego należy  drzewa, a co za tym indzie niewiele osób potrafi odróżnić choćby liść wiąza od grabu lub klonu zwyczajny od klonu jawora. Dlatego też pierwsze zajęcia zatytułowane zostały „Czyj to liść?”. Spotkanie to miało na celu, zapoznanie dzieci uczestniczących w projekcie z podstawowymi gatunkami drzew, ich cechami charakterystycznymi oraz z zastosowaniem kwiatów i owoców w życiu codziennym, a także pokazanie im jaki liść należy do jakiego drzewa. Zaraz po projekcji prezentacji dzieci bez problemowo rozróżniały liście, co pokazuje nam że wystarczy kilka chwil, a nasza wiedza bardzo się wzbogaca. W celu utrwalenia informacji uczestnicy mogli zrobić frotaże z losowo wybranych liść, dzięki czemu uczenie się nowych gatunków drzew przebiegało dużo łatwiej i przyjemniej.

Warto wspomnieć również o tym, że nasz projekt cieszy się coraz większą popularnością, w związku z czym musieliśmy podzielić uczestników na dwie grupy, które w sumie liczą ponad 40 osób.

 

Naszych wszystkich uczestników serdecznie zapraszamy na przyszłe zajęcia, które odbędą się 11 grudnia w sali edukacyjnej w siedzibie WPK.

Grupa I – godz 15:00

Grupa II – godz 17:00

Mazurski Park Krajobrazowy
Mazurski
Park Krajobrazowy
Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy
Pojezierza Iławskiego
Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich
Park Krajobrazowy
Wzgórz Dylewskich
Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy
Puszczy Rominckiej
Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej
Park Krajobrazowy
Wysoczyzny Elbląskiej
Welski Park Krajobrazowy
Welski
Park Krajobrazowy
Brodnicki Park Krajobrazowy
Brodnicki
Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy
Górznieńsko-Lidzbarski
Park Krajobrazowy
| do góry wersja dla słabowidzących wersja graficzna wydrukuj stronę